Utworzono: 2014-05-18 17:30:49

Żeńska siatkówka gościła w Błażowej

W pokazowym meczu rozgrywanym w Błażowej Developres Rzeszów uległ 2:3 uczennicom SMS-u Sosnowiec. To kolejne spotkanie, które miało na celu promocję Podkarpackiej Akademii Piłki Siatkowej oraz popularyzację siatkówki kobiet w naszym regionie.

Pierwszy set lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko wyszły na prowadzenie 6:2. Potem warunki gry dyktowały młode reprezentantki Polski, wobec czego wygrały partię do 20. Druga odsłona zakończyła się walką na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowały bardziej doświadczone rzeszowianki, wyrównując tym samym wynik spotkania. Trzecia partia również należała do zawodniczek Developresu, które wygrały seta do 21.

Do czwartej partii trener Marcin Wojtowicz desygnował na boisko młode zawodniczki. Efektem tego było zwycięstwo uczennic z Sosnowca 25:22. O wyniku musiał więc zadecydować tie-break. Trenerzy obu ekip zdecydowali, że będzie on rozgrywany do 25. Ten stan osiągnęły przyjezdne, wygrywając seta do 23, a cały mecz 3:2.

Developres Rzeszów – NLO SMS PZPS Sosnowiec 2:3
(20:25, 27:25, 25:21, 22:25, 23:25)