I liga K: Udana inauguracja dla Karpat
Utworzono: 2014-10-06 00:33:02 - Autor: Patryk Polek

Bez większych problemów Karpaty Krosno pokonały w trzech setach ekipę SMS-u Szczyrk w meczu I kolejki I ligi kobiet. W niedzielne południe "karpatki" zwyciężyły z uczennicami SMS-u ponownie, tym razem w ramach Pucharu Polski.

Zespół z Krosna bardzo szybko przejął inicjatywę w pierwszym spotkaniu sezonu, podejmując na własnym parkiecie Szkołę Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. Siatkarki Dominika Stanisławczyka rozpoczęły spotkanie od stanu 3:1, sukcesywnie powiększając prowadzenie. Rywalki, odrzucone od siatki, jedynie pojedynczymi akcjami były w stanie odpowiedzieć rozkręcającym się z akcji na akcję rywalkom. Karpaty dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, nadzwyczaj gładko wygrywając 25:13.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Stroną zdecydowanie lepszą były miejscowe. Siatkarki z Podkarpacia, tak jak w poprzedniej partii, z akcji na akcję powiększały prowadzenie, kończąc seta przy stanie 25:14. Także trzecia partia była jednostronnym widowiskiem, w którym uczennice SMS-u PZPS Szczyrk nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z wicemistrzyniami I ligi kobiet, które wysoko wygrały 25:16.

W niedzielne południe sytuacja na boisku była podobna. Siatkarki Karpat, podobnie jak dzień wcześniej, dominowały nad młodszymi rywalkami, ponownie wygrywając 3:0 i pieczetując awans do kolejnej rundy PP.