I liga K: W Krośnie spotkają się faworytki
Utworzono: 2014-10-10 00:15:54 - Autor: Patryk Polek

Już w najbliższą sobotę Karpaty Krosno gościć będą siatkarki z Torunia. W premierowym spotkaniu I ligi kobiet, zawodniczki z Krosna w dobrym stylu pokonały rywalki - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:13, 25:14, 25:16).

Siatkarki Budowlanych Volley Toruń także z wysokiego „C" rozpoczęły ligę, podobnie jak krośnianki, odprawiając swoje rywalki już po trzech setach. Zespół z Torunia jest mocną i poukładaną drużyną, którą prowadzi dobry i ambitny trener. Mecz, który odbędzie się już w ten weekend, śmiało można nazwać mianem klasyka I ligi kobiet. Obydwa zespoły bowiem mierzą wysoko, a w poprzednim sezonie były o krok od upragnionego awansu do Orlen Ligi. W ubiegłym roku  te dwie ekipy rozegrały między sobą ciekawe pojedynki. Najpierw w Krośnie drużyna Dominika Stanisławczyka pewnie pokonała przeciwnika 3:0. Dużo bardziej interesujący był rewanż, w którym przy prowadzeniu 2:0 krośnianki dały "wydrzeć" sobie dwa kolejne sety, ostatecznie zwyciężając w tie-breaku. Tak więc mecze pomiędzy tymi klubami wzbudzają olbrzymie emocje, a ich pierwszorzędnym aspektem jest przede wszystkim wyrównana walka o każdy punkt, do samego końca. Wymaga to od zawodniczek obydwu drużyn maksymalnej koncentracji. Dlatego też najbliższy mecz, wzbudza olbrzymie zainteresowanie.

Sytuacja kadrowa podkarpackiej drużyny, poza kontuzją Pauliny Czekajskiej, która doznała drobnego urazu podczas ostatniego meczu, jest bardzo dobra. Wszystkie siatkarki są do dyspozycji sztabu trenerskiego. Sam Dominik Stanisławczyk z optymizmem podchodzi do spotkania. Czy podczas najbliższego starcia po raz kolejny w Krośnie będą mieli okazję cieszyć się ze zwycięstwa? Początek meczu w sobotę o godzinie 18:00.