Utworzono: 2014-05-18 17:37:23

Wyjazdowe zwycięstwo Developresu

Świadkami pięciosetowego pojedynku byli kibice w Murowanej Goślinie. W małej miejscowości w Wielkopolsce lepsze okazały się zawodniczki Developresu Rzeszów, które pokonały miejscowy Piecobiogaz 3:2. To drugie zwycięstwo podopiecznych Marcina Wojtowicza w tym sezonie I ligi kobiet.

Pierwszy set oba zespoły rozpoczęły bardzo nerwowo. Dopiero w połowie partii rzeszowianki wyszły na prowadzenie 16:11, by chwilę później prowadzić już tylko 16:15. Gospodynie nie dały rady zniwelować całej starty, a siatkarki Developresu ponownie wyszły na czteropunktowe prowadzenie, ale i ta przewaga szybko stopniała.  W końcówce wprowadzona chwilę wcześniej Paula Szeremeta kilkukrotnie ustrzeliła rywalki z zagrywki i dzięki temu jej zespół wygrał do 20.

Do drugą odsłony w wyjściowym składzie weszły Adrianna Szady i Paula Szeremeta, które pojawiły się w ramach podwójnej zmiany w poprzednim secie. W niej lepiej spisywały się miejscowe. Prowadzenie 12:7 dawało zawodniczkom trenera Sobolewskiego nadzieje na korzystny rezultat. W szeregach Piecobiogazu świetnie spisywała się doświadczona Beata Strządała. Rozbite rzeszowianki nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom, zdobywając w tym secie 13 oczek.

W kolejnej partii trwała zacięta wymiana z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. Nie pomagały przerwy na żądanie trenerów. W końcu rzeszowianki włączyły piąty bieg i w samej końcówce wypracowały sobie upragnione prowadzenie. Set zakończył się, po błędzie zespołu z Wielkopolski, wynikiem 25:20.

Czwarta  odsłona rozpoczęła się po myśli gospodyń, które wyszły na prowadzenie 8:4. Taki dystans utrzymywał się przez prawie cały set.  Trenerowi Developresu nie pomogła podwójna zmiana wykorzystana w drugiej części partii. Ostatecznie zespół z Murowanej Gośliny wygrał do 19, doprowadzając do remisu w meczu 2:2.

W piąty set lepiej weszły miejscowe. Prowadzenie gospodyń sięgało już trzy oczka, ale Developres zdołał wyrównać (6:6). Chwilę później rzeszowianki prowadziły już 8:6. Po zmianie stron przyjezdne poszły za ciosem i po ataku Magdaleny Olszówki, mogły unieść ręce w geście triumfu.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – KS Developres Rzeszów 2:3
(20:25, 25:13, 20:25, 25:19, 10:15)

Murowana Goślina: Sobolewska, Strządała, Baran, Hawryła, Wyrwa, Jaroszewicz, Wałęsiak (L) oraz Chmiel, Golec

Rzeszów: Olszówka, Nowakowska, Warzocha, Śliwińska, K.Filipowicz, Jagodzińska, P.Filipowicz(L) oraz Szeremeta, Szady, Adamska, Myjak.