Utworzono: 2014-05-18 19:24:55

Trzy punkty krośnianek

Podopieczne Dominika Stanisławczyka odniosły kolejne zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach. W starciu z zespołem z Murowanej Gośliny Karpatki przegrały pierwszego seta, ale w trzech następnych pokazały swoją wyższość, czym powiększyły swój dorobek w ligowej tabeli.

Mimo początkowego prowadzenia Karpat, w środkowej części pierwszego seta niewielka przewaga zarysowała się po stronie zawodniczek z Murowanej Gośliny. Stało się to głownie za sprawą mocnej zagrywki, która sprawiała gospodyniom wiele problemów i utrudniała wyprowadzanie ataków. Długie wymiany i efektowne obrony, które były niewątpliwie ozdobą tej partii, kończone były raz po jednej, a raz po drugiej stronie siatki. Z tego powodu w decydującej fazie seta na tablicy wyników ponownie widniał remis. W końcówce ponownie do głosu doszły zawodniczki z Murowanej Gośliny i wygrywając pierwsze starcie.

Zacięta i wyrównana gra, to słowa, które najkrócej opisują charakter drugiej partii. Zespół z Murowanej Gośliny kontynuował dobrą grę na linii zagrywki, co nie pozwoliło gospodyniom utrzymać niewielkiego prowadzenia, wywalczonego na początku seta. Końcówka, to powtórka sytuacji z pierwszej partii, z tą różnicą, że tym razem więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Krosna i tym samym wyrównały stan rywalizacji na 1:1.

Dwa rozegrane sety pozwoliły Karpatkom wypracować receptę na niewygodną zagrywkę przeciwniczek, co od razu znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. W trzeciej oraz czwartej partii rywalki były już tylko tłem dla poczynań krośnieńskich zawodniczek.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1
(23:25, 25:23, 25:21, 25:17)