Utworzono: 2014-05-18 19:30:43

Sensacja w Pucharze Polski!

Developres rozbił Aluprof Ośmiokrotny mistrz Polski, Aluprof Bielsko-Biała nie zdobył nawet seta w pojedynku z pierwszoligowym Developresem Rzeszów. Piąty zespół OrlenLigi poległ w Rzeszowie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet. To był znakomity mecz w wykonaniu rzeszowianek. Emocji było sporo, a i poziom mógł zadowolić najwybredniejszych kibiców.

Developres znów zagrał bardzo dobre spotkanie i odprawił z kwitkiem drugi już zespół z ekstraklasy. Rzeszowiankom znów w sukurs przyszły piłki którymi grano. W pierwszej lidze rozgrywa się mecze Moltenami, w OrlenLidze Mikasami. A przejście z tych drugich, na grę pierwszymi jest niezwykle ciężko. Przekonał się o tym Pałac Bydgoszcz w poprzedniej rundzie, a teraz to samo spotkało Aluprof. Przyjezdne miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki rywalek, a za chwilę też z atakiem. Choć Aluprof w ekstraklasie znakomicie spisuje się w bloku, to w Rzeszowie dużo lepiej radziły sobie w tym elemencie miejscowe siatkarki. I tymi dwoma elementami budowały swoją przewagę. Początkowo wydawało się, że rzeszowianki za sukces będą mogły sobie dopisać grę na równym wyniku z mocniejszym rywalem. Ale im dalej w mecz to podopieczne Marcina Wojtowicza poczynały sobie coraz śmielej, a przyjezdne coraz bardziej były zagubione. W ataku szalała Magdalena Olszówka i Paula Szeremeta oraz środkowe z Rzeszowa. Dobrze rozgrywała Karolina Filipowicz. Przewaga gospodyń wynosiła już pięć punktów i gdyby nie chwila dekoncentracji w końcówce, pierwsza partia padła by ich łupem bardzo wyraźnie. Ale jak nie pierwsza, to może kolejna. W drugiej odsłonie rzeszowianki zagrały koncertowo. Zaczęły do kilkupunktowego prowadzenia, które systematycznie powiększały. Skończyło się na 25:17 i rozbiciu rywalek mających za sobą występy w europejskich pucharach. Sensacja była blisko. Dobrze działająca maszynka jednak się zacięła. Tym razem przycisnęły bielszczanki, a konkretniej Karolina Ciaszkiewicz. To przy jej zagrywce przyjezdne odskoczyły wyraźnie, za chwilę dołożyły kolejne punkty blokiem i Aluprof prowadził już 13:6. Trener Marcin Wojtowicz wprowadził na boisko nową przyjmującą Barbarę Adamską i drugą rozgrywającą Adriannę Szady, by te jeszcze powalczyły. Ale sygnał do odrabiania strat dała Paula Szeremeta. Trzy asy tej siatkarki pozwoliły wyrównać stan seta na po 15. Znów trwała walka punkt za punkt, ale więcej ochoty do gry wykazywały rzeszowianki. I wreszcie się doczekały. Atak w aut Ciaszkiewicz dał im pierwszą piłkę meczową. Niewykorzystaną, podobnie jak kilka kolejnych. Gra na przewagi trwała długo, Aluprof miał dwie piłki setowe. Wtedy jednak klasę pokazała Olszówka, która zresztą rozegrała znakomity pojedynek. Kończyła nawet najbardziej nieprawdopodobne piłki, podobnie jak Helena Horka wśród bielszczanek. Za dziesiątą piłką meczową jednak wreszcie się udało. Skuteczny atak zakończył seta i mecz! Developres wygrał 3:0 i jest w znakomitej sytuacji przed rewanżem. W Bielsku-Białej musi wygrać tylko seta, bądź obronić przewagę punktową wywalczoną w tym spotkaniu. Rewanżowy mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 18. Zwycięzca tej rywalizacja zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbędzie się 8 i 9 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim. DEVELOPRES RZESZÓW 3 ALUPROF BIELSKO-BIAŁA 0 Sety: 25:22, 25:17, 35:33 Developres: K. Filipowicz, Olszówka, Warzocha, Szeremeta, Śliwińska, Nowakowska oraz Peret (libero), P. Filipowicz (libero), Jagodzińska, Adamska, Szady. Aluprof: Wilk, Beier, Lis, Horka, Ciaszkiewicz-Lach, Nikić oraz Wojtowicz (libero), Szymańska, Trojan