Utworzono: 2014-05-18 17:35:53

Okazały debiut Developresu

Od trzysetowego zwycięstwa siatkarki Developresu Rzeszów rozpoczęły zmagania w I lidze kobiet. W pierwszym meczu rzeszowianki pokonały Budowlanych Toruń i zapisały na koncie trzy punkty. W każdym secie przewaga miejscowych była niepodważalna.

Podopieczne Marcina Wojtowicza zdobywały w tym meczu punkty seriami. Już w pierwszej odsłonie rzeszowianki dyktowały tempo gry, a ich rywalki miały kłopoty ze skończeniem swoich akcji. Efektem dobrej gry było prowadzenie 14:8, które chwilę później powiększyło się o kolejne punkty. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18.

Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Przewaga Developresu oscylowała wokół dwóch punktów, ale zawodniczki cały czas czuły na plecach oddech rywalek. Szkoleniowiec gospodyń zdecydował się na klasyczną podwójną zmianę i na boisku pojawiły się Paula Szeremeta i Adrianna Szady. Po chwili znów na parkiet powróciła para Jagodzińska-Filipowicz, która wspólnie z pozostałymi zawodniczkami zespołu z Podkarpacia utrzymała prowadzenie do końca seta.

Rozpędzone rzeszowianki rozpoczęły trzecią odsłonę od kilkupunktowego prowadzenia. Potem prowadzenie urosło już do sześciu oczek, ale torunianki nie dawały za wygraną i Developres musiał się w końcówce sporo namęczyć, aby dowieść zwycięstwo do końca. Dobra postawa w ataku sprawiła, że miejscowe wygrały seta do 18.

Developres Rzeszów – Budowlani Toruń 3:0
(25:18, 25:21, 25:18)

Developres: Olszówka, Warzocha, Jagodzińska, Śliwińska, Nowakowska, K.Filipowicz, Peret (L) oraz Szeremeta, Szady, P.Filipowicz (L)