Karpaty pokonane w Sosnowcu
Utworzono: 2014-05-18 19:27:30

SMS PZPS Sosnowiec nie leży podkarpackim zespołom. Niedawno młode reprezentantki Polski pokonały Developres Rzeszów, a w środowym meczu rozgrywanym awansem zwyciężyły z Karpatami Krosno. Pierwszoligowe siatkarki z Krosna poległy w trzech setach.

Zawodniczki z Sosnowca od początku zaryzykowały mocną zagrywką i to przyniosło spodziewany efekt. Problemy w drużynie Karpat z przyjęciem nie pozwalały wyprowadzać skutecznych ataków, co szybko znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. W środkowej części seta SMS wypracował czteropunktową przewagę, której nie oddał już do końca partii.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Podopieczne Grzegorza Kosatki konsekwentnie realizowały elementy, które dały wygraną w pierwszej partii i po 45 minutach gry na tablicy wyników było już 2:0.

W trzeciej partii pojawiło się małe światełko w tunelu dla krośnieńskiej drużyny. W pierwszej połowie rozgrywki Karpatki nie pozwoliły rywalkom ponownie odskoczyć, a nawet same wypracowały niewielkie prowadzenie. Końcówka należała jednak ponownie do sosnowiczanek, które potrzebowały zaledwie kilku minut, aby ze stanu 13:15, wprowadzić set w decydującą fazę z wynikiem 20:17. Trzypunktowego prowadzenia gospodynie nie pozwoliły już sobie wyrwać do końca seta, wygrywając jednocześnie całe spotkanie 3:0

SMS PZPS I Sosnowiec – PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:0
(25:21, 25:18, 25:22)