Karpaty pokonały Developres
Utworzono: 2014-05-18 19:28:38

W pierwszoligowych derbach Podkarpacia Karpaty Krosno pokonały drużynę Developresu Rzeszów 3:0, rewanżując się za porażkę w pierwszej rundzie. Trzysetowe zwycięstwo pozwoliło krośniankom zmniejszyć dystans w ligowej tabeli do lokalnego rywala.

Pierwszy set niedzielnego spotkania pokazał, że na parkiecie stanęły dwa bardzo wyrównane zespoły. Karpatki, niesione fantastycznym dopingiem publiczności, wypracowały niewielką przewagę, ale przyjezdne nie zamierzały się jedynie przyglądać temu, co robią rywalki. Dwie przerwy na żądanie, o które poprosił szkoleniowiec Developresu pozwoliły rzeszowiankom się odbudować i odrobić trzy punkty. Wówczas to Dominik Stanisławczyk zaprosił swoje podopieczne na rozmowę. Kiedy set wkraczał w decydującą fazę, ponownie niewielka przewaga zarysowała się po stronie gospodyń (19:17). Emocje towarzyszyły temu starciu od pierwszej piłki, ale ostanie minuty partii, otwierającej spotkanie, były prawdziwym horrorem. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować dwupunktowej przewagi, potrzebnej do zakończenia seta, bo od stanu 24:24 jedynie takie rozwiązanie dawało zwycięstwo. Ostatecznie szczęście oraz umiejętności były po stronie Karpatek, które wygrały pierwszą bitwę 29:27.

Kolejne starcie zdecydowanie lepiej rozpoczęły krośnieńskie siatkarki. Dobra gra pozwoliła Karpatkom szybko wypracować pięciopunktową przewagę (11:6). Marcin Wojtowicz próbował mobilizować swoje podopieczne, co pozwoliło rzeszowiankom zmniejszyć przewagę, ale nadal ton grze nadawały gospodynie. W końcówce znowu zrobiło się gorąco (20:19), ale ponownie zawodniczki Karpat pokazały swoją wyższość, wygrywając drugiego seta 25:23.

Jedynie pierwsze minuty trzeciego seta dawały zawodniczkom Developresu nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Niestety dla podopiecznych Marcina Wojtowicza Karpatki tego dnia były wyjątkowo dobrze przygotowane i piekielnie mocno zmobilizowane, co kolejny raz znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników (16:11). Developres ponownie musiał gonić, ale trudno odrabia się straty, kiedy rywal w każdym elemencie gry prezentuje niespotykanie wysoką skuteczność, a doping jest tak głośny, że trudno usłyszeć własne myśli. Ostatnie piłki ponownie padły łupem Karpatek, co wywołało, nie tylko na parkiecie, eksplozję radości.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – KS Developres Rzeszów 3:0
(29:27, 25:23, 25:22)