Utworzono: 2014-05-18 19:13:28

Karpaty odpadły z PP

W spotkaniu V rundy Pucharu Polski Karpaty Krosno uległy zespołowi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3. Porażka spowodowała, że krośnianki zakończyły tegoroczną przygodę w krajowym pucharze. Zawodniczkom trenera Stanisławczyka pozostaje teraz walka na pierwszoligowych parkietach.

W mecz lepiej weszły gospodynie, które na starcie pierwszego seta uzyskały trzypunktową przewagę, która utrzymywała się przez kilka pierwszych minut. Podopieczne Dariusza Parkitnego musiały gonić wynik i ta sztuka udała im się mniej więcej w połowie partii, kiedy wyrównały na 13:13. Kolejny punkt zdobyty przez przyjezdne był czwartym z kolei, więc o czas poprosił Dominik Stanisławczyk. „Karpatki” szarpnęły, wychodząc nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale końcówka należała już do rywalek. Seria kolejnych czterech punktów, zdobytych w jednym ustawieniu zakończyła pierwsze starcie na korzyść KSZO.

Początek drugiego seta to kontynuacja dobrej gry ze strony przyjezdnych. Bardzo skuteczna gra na siatce, w której dominowała Iwona Kosiorowska, pozwoliła KSZO wypracować bezpieczną, sześciopunktową przewagę. Zawodniczki Karpat kolejny raz rzuciły się w szaleńczą pogoń i choć przez chwilę przewaga zmniejszyła się do trzech oczek, to na odwrócenie losów partii było już za późno.

Trzecie starcie ponownie lepiej rozpoczęły zawodniczki Karpat. Przy stanie 8:5 szkoleniowiec KSZO zdecydował się przerwać grę, prosząc o przerwę. Kiedy obraz gry nie ulegał zmianie i „Karptaki” odskoczyły na pięć oczek, Dariusz Parkitny zdecydował się na zmiany i były one na tyle skuteczne, że o czas musiał poprosić trener Karpat. Gra się wyrównała choć nadal to gospodynie miały niewielką przewagę. Kiedy set wkraczał w decydującą fazę na tablicy widniał wynik 20:20 i od tego momentu punkty zdobywały już tylko zawodniczki z Ostrowca.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3
(21:25, 19:25, 20:25)