Utworzono: 2014-05-18 19:11:21

Karpaty lepsze od uczennic

W spotkaniu ósmej kolejki rozgrywek I ligi zespół Karpat Krosno pokonał na własnym parkiecie SMS Sosnowiec 3:0. Krośnianki okupiły zwycięstwo kontuzją Iwony Grzegorczyk, która już w pierwszym secie musiała opuścić plac.

W pierwszym secie kilka punktów przewagi, wywalczonych w początkowej fazie potyczki, pozwoliło kontrolować przebieg gry. Dobra dyspozycja Karpat szybko znalazła odzwierciedlenie na tablicy wyników i zawodniczki schodziły na regulaminową przerwę kiedy na koncie przyjezdnych było zaledwie 16 oczek. Mimo zwycięstwa w partii na twarzy trenera Karpat trudno było doszukać się uśmiechu, bo kontuzji w jednej z wymian doznała Iwona Grzegorczyk, która jest ważnym ogniwem krośnieńskiego zespołu.

Brak doświadczonej atakującej na boisku dał się odczuć już na początku drugiego seta, którego lepiej rozpoczęły podopieczne Grzegorza Kosatki. Trzypunktowe prowadzenie sosnowiczanek utrzymywało się przez większą część seta, ale decydujące minuty należały do zawodniczek Karpat. Najpierw zniwelowały przewagę, by chwilę później zakończyć seta mając o trzy oczka więcej na swoim koncie.

W trzecim starciu „Karpatki” nie pozwoliły rywalkom odskoczyć i przez dłuższą chwilę kibice obserwowali wyrównane widowisko. Chwilowy kryzys w szeregach przyjezdnych zaowocował pięciopunktową przewagą krośnianek. Kiedy wydawało się, że losy tego seta, a zarazem spotkania, są już przesądzone, to podopieczne Dominika Stanisławczyka stanęły, pozwalając rywalkom odrobić straty. Kiedy starcie wkraczało w decydującą fazę, na tablicy wyników był remis 20:20. W końcówce górę wzięło doświadczenie i szósty raz w tym sezonie ligowym piłka poszybowała wysoko w górę przy akompaniamencie krośnieńskiej publiczności.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:16, 25:22, 25:22)