Utworzono: 2014-05-18 19:01:32

Karpaty Krosno znów zwyciężają

W spotkaniu inauguracyjnym trzecią kolejkę I ligi kobiet krośnieńskie Karpaty pokonały we własnej hali zespół Budowlanych Toruń 3:0. Dla zawodniczek Dominika Stanisławczyka to już trzecie zwycięstwo z rzędu na pierwszoligowych parkietach.

Karpaty rozpoczęły mecz od wysokiego prowadzenia 7:2. Chwilę później było już 12:6 i wydawało się, że krośnianki zmierzają po łatwą wygraną. Zawodniczki z grodu Kopernika wzięły się jednak za odrabianie strat i na tablicy pojawił się wynik 18:17. Zaniepokojony trener gospodyń poprosił o czas przy stanie 21:20, a po nim punktowały już tylko jego podopieczne, wygrywając seta 25:20.

Podrażnione torunianki dobrze weszły w drugi set, obejmując prowadzenie 6:2. Popularne „Karpatki” zniwelowały ten dystans do jednego punktu (9:10) i szkoleniowiec przyjezdnych zmuszony był poprosić o przerwę. Po nim trwała zażarta walka punkt za punkt. Z tej wymiany zwycięsko wyszły krośnianki, które w ostatniej chwili przeciągnęły szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Na początku trzecia partia była bardzo wyrównana. Potem pięciopunktowe prowadzenie objęły miejscowe zawodniczki (14:9). Kolejny raz torunianki nie dały za wygraną i zmniejszyły stratę do dwóch oczek (19:17). Po chwilowym przestoju do dobrej dyspozycji powróciły gospodynie i wygrały seta zdecydowanie do 18, a cały mecz 3:0.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – Budowlani Toruń 3:0
(25:20, 25:23, 25:18)