Karpaty górą na Śląsku
Utworzono: 2014-05-18 19:17:52

Zespół Karpat Krosno rozpoczął rewanżową rundę spotkań na pierwszoligowych parkietach od zwycięstwa nad drużyną Silesii Volley Mysłowice. Podopieczne Dominika Stanisławczyka potrzebowały czterech setów, aby wywieźć ze Śląska komplet punktów.

Pierwsze dwie partie były niezwykle wyrównane. W secie otwierającym spotkanie, więcej zimnej krwi zachowały krośnieńskie siatkarki i to one schodziły na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach. Wynik 26:28 nie oddaje w pełni tego, co działo się na parkiecie w decydujących momentach.

Walki, długich wymian, oraz nerwowych momentów nie zabrakło również w drugim secie. Gospodynie szybko otrząsnęły się po przegranej partii i potwierdziły przedmeczowe przypuszczenia, że będzie to emocjonujący pojedynek. Mimo prowadzenia Karpat w środkowej części seta, podopieczne Sebastiana Michalaka popisały się skutecznym finiszem i wyrównały stan rywalizacji.

Ostatnie dwa akty sobotniego widowiska padły łupem Karpatek, które oprócz ogromnego zaangażowania pokazały nieco więcej umiejętności oraz dyscypliny taktycznej. Trzecia oraz, kończąca całe spotkanie, czwarta partia zakończyły się wynikiem 21:25.

Silesia Volley MOSiR Mysłowice – PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 1:3
(26:28, 26:24, 21:25, 21:25)