Utworzono: 2014-05-18 19:20:31

"Karpatki" pokonały Wisłę Kraków

Ostatni tegoroczny występ krośnieńskiej drużyny zakończył się zwycięstwem nad zespołem Białej Gwiazdy w stosunku 3:1. Wygrana nie przyszła jednak Karpatkom łatwo, bo w drugiej i trzeciej odsłonie krakowianki stawiały twardy opór.

Początek meczu, to wyrównana gra, w której żaden z zespołów nie mógł uzyskać znaczącej przewagi. Wymiana punkt za punkt utrzymywała się przed długie minuty. Im bliżej końca, tym coraz bardziej zaczynała zaznaczać się przewaga gospodyń. Cztery punkty przewagi, wypracowane w środkowej fazie starcia, pozwoliły kontrolować przebieg gry krośnieńskim zawodniczkom i ostatecznie to one zrobiły pierwszy krok w drodze do zwycięstwa.

W drugą partię zdecydowanie lepiej weszły zawodniczki Wisły. Sześć punktów na koncie przyjezdnych, przy jednym oczku wywalczonym przez zawodniczki Karpat, zmusiło Dominika Stanisławczyka do przerwania gry. Gospodynie rzuciły się w szaloną pogoń za rywalkami i sukcesywnie niwelowały przewagę. Kiedy set wkraczał w decydującą fazę na tablicy wyników widniał remis. Choć przez moment mogło się wydawać, że Karpatki kolejny wyjdą z opresji obronną ręką, to podopieczne Tomasza Klocka zachowały w końcówce więcej opanowania i wygrywając seta 24:26, wyrównały stan rywalizacji.

Trzeci set to kolejne minuty bardzo wyrównanej i zaciętej gry. Choć prowadzenie kilkukrotnie przechodziło z rąk do rąk to najczęściej na tablicy wyników gościł remis. W końcówce udało się zawodniczkom Karpat uzyskać nieznaczną przewagę i od zwycięstwa w partii dzieliła ich tylko jedna piłka (24:21). Wówczas o drugi w tym starciu czas poprosił Tomasz Klocek, którego podopieczne wróciły na boisko odmienione jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zawodniczki Wisły zdobywając cztery punkty z rzędu wyrównały stan rywalizacji i przedłużyły swoje szanse na sprawienie małej sensacji. Tym razem to jednak „Karpatki” w decydujących momentach pokazały stalowe nerwy i po kilku długich wymianach zwyciężyły (32:30), zachowując szansę na wywalczenie trzech punktów.

Czwarta odsłona, która później okazała się ostatnią w tym spotkaniu, miała zbliżony przebieg do seta otwierającego rywalizację. Losy partii rozstrzygnęły się mniej więcej, kiedy była ona w połowie. „Karpatki” odskoczyły rywalkom na kilka punktów, i mając w pamięci wydarzenia z poprzedniego seta, nie pozwoliły zawodniczkom Białej Gwiazdy dojść do głosu, skutecznie kontrolując to, co się działo na boisku.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – AGH Wisła Kraków 3:1
(25:21, 24:26, 32:30, 25:19)