Utworzono: 2014-05-18 19:21:07

Developres zwyciężył u siebie

KS Developres Rzeszów pokonał we własnej hali KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1. Poza drugim setem rzeszowianki kontrolowały spotkanie i dopisały do swojego konta trzy punkty. To było ostatnie tegoroczne spotkanie w wykonaniu beniaminka z Rzeszowa.

Po nieudanym początku pierwszego seta (4:1 dla gości) Developres musiał gonić wynik. Gdy rzeszowiankom udało się doprowadzić do wyrównania (11:11), konsekwentnie zdobywały kolejne punkty i uzyskały czteropunktową przewagę, którą utrzymały już do końca seta.

O drugiej partii nasz zespół musiał jak najszybciej zapomnieć. Mimo, że Developres prowadził już 12:8 to przegrał tego seta 16:25. A wszystko za sprawą zagrywki Małgorzaty Sobolewskiej i Aleksandry Bekas, które zdemolowały przyjęcie naszego zespołu. Ze stanu 15:14 dla gospodyń Murowana Goślina wyszła na prowadzenie 22:15, którego nie oddała już do końca.

Trzecią partię Developres rozpoczął od prowadzenia. Za sprawą dobrej zagrywki Pauli Szeremety tym razem to przyjezdne miały problem z przyjęciem. Miejscowe siatkarki wygrały tego seta do 17.

Początek ostatniej odsłony spotkania był najbardziej zacięty. Jednak przy zagrywce Adrianny Szady nasz zespół uzyskał czteropunktowe prowadzenie. Developres prowadził już nawet dziewięcioma punktami, a ostatniego seta wygrał do 18.

KS Developres Rzeszów - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1
(25:21, 16:25, 25:17, 25:18)

Developres: Cieśnik, Olszówka, Warzocha, Śliwińska, Szady, Szeremeta, P.Filipowicz (L) oraz Peret (L), Nowakowska, Adamska.

Murowana Goślina: Baran, Bekas, Sobolewska, Wyrwa, Pawlicka, Jaroszewicz, Wałęsiak (L) oraz Galant, Stroiwąs.