Utworzono: 2014-05-18 19:24:23

Developres lepszy od Zawiszy

Pojedynek dwóch beniaminków I ligi kobiet padł łupem Developresu Rzeszów, który pokonał w Sulechowie tamtejszego Zawiszę 3:0. Rzeszowianki postawiły w tym meczu na mocną zagrywkę i przyniosło to oczekiwany efekt w postaci kompletu punktów wywiezionego z trudnego terenu.

Developres od pierwszych minut tego spotkania narzucił przeciwnikowi swój styl gry. Podopieczne Marcina Wojtowicza błyskawicznie objęły prowadzenie 11:5. Później przewaga konsekwentnie się utrzymywała, a w końcówce na tablicy widniał wynik 21:15 na korzyść Developresu. Wtedy w grę zespołu z Podkarpacia wdały się nerwy, ale ostatnie słowo należało do rzeszowianek, które wygrały do 19.

Drugi set to popisowa gra Developresu w zagrywce. Trener gospodyń drugą przerwę wykorzystał, gdy rzeszowianki prowadziły aż 7:1. W dalszej części seta wciąż utrzymywała się sześciopunktowa przewaga. Duża w tym zasługa Adrianny Szady, która swoją zagrywką sprawiała Zawiszy wiele problemów. Kropkę nad „i” w tej partii postawiła Paula Szeremeta, udanym zbiciem z prawego skrzydła.

Bardziej zacięty przebieg miała trzecia odsłona. W początkowej fazie seta Developres był na dwupunktowym prowadzeniu. Rywalki doprowadziły jednak do remisu po 17 i po stronie rzeszowskiego zespołu pojawiły się nerwy. Developres zdołał jednak przełamać napór Zawiszy i znów odskoczył na dwa oczka. Końcówka przebiegała już pod dyktando przyjezdnych, które wygrały partię do 19, a cały mecz 3:0, inkasując tym samym komplet punktów.

Zawisza Sulechów – Developres Rzeszów 0:3
(19:25, 20:25, 19:25)

Developres: Nowakowska, Adamska, Warzocha, Śliwińska, Szady, Szeremeta, P.Filipowicz (L) oraz Jagodzińska