Utworzono: 2014-05-18 19:07:52

Developres lepszy od Karpat

W derbowym pojedynku I ligi siatkarek Developres Rzeszów pokonał Karpaty Krosno 3:0. Spotkanie zgromadziło nadkomplet publiczności, w tym kilkudziesięcioosobową grupę kibiców z Krosna. Zapowiadało się, że będzie to bardzo emocjonujący pojedynek, ale rzeszowianki były nie do ugryzienia.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodyń, które szybko odskoczyły na 10:2. Były lepsze od rywalek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i dowiozły wysokie prowadzenie do końca seta.

Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana, choć i tym razem prowadzenie miejscowych ani przez chwile nie było zagrożone. Podopieczne Dominika Stanisławczyka w końcówce zdobyły co prawda kilka punktów seriami, ale na odrobienie strat było już za późno.

Trzecia partia zaczęła się od niespodziewanego prowadzenia Karpat 4:0. Po czasie wziętym przez Marcina Wojtowicza Developres szybko wyrównał na 5:5. Dalej gra toczyła się punkt za punkt do połowy seta. Rzeszowianki zdołały jednak wygrać kilka kontr i odskoczyć na bezpieczną przewagę. Wygrana do 20 zapewniła gospodyniom zwycięstwo 3:0.

W drużynie z Rzeszowa na słowa pochwały zasługują obie środkowe Katarzyna Warzocha i Dominika Nowakowska, które popisywały się skutecznymi blokami, a w ataku były nie do zatrzymania. Wśród krośnianek najlepsza na boisku była Iwona Grzegorczyk, która jako jedyna trzymała poziom ataku w ekipie Karpat.