Utworzono: 2014-05-18 19:31:32

Developres kończy przygodę z Pucharem Polski

Sensacji tym razem nie było. Mimo zwycięstwa we własnej hali 3:0, w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, w rewanżu siatkarki Developresu Rzeszów uległy łatwy Aluprofowi w Bielsku-Białej 0:3 i to rywalki zagrają w turnieju finałowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Rzeszowianki w tym sezonie są rewelacją rozgrywek o Puchar Polski. Wyeliminowały już jeden zespół z OrlenLigi, Pałac Bydgoszcz, a w środę w pierwszym meczu ćwierćfinałowym 3:0 ograły piąty zespół ekstraklasy, Aluprof Bielsko-Biała. W rewanżu potrzebowały tylko seta. Tylko i aż.
Pojedynek ten był bowiem całkowicie inny od tego w Rzeszowie. Aluprof zagrał zdecydowanie lepiej i nie pozwolił na wiele podopiecznym Marcina Wojtowicza. Od pierwszej do ostatniej piłki każdego seta gospodynie rządziły na boisku, a rzeszowianki wydawały się zagubione.
Miały spore problemy z przyjęciem zagrywki i atakiem. Problemy były też na rozegraniu. A Aluprof robił w ataku co chciał. W bloku niemal zdemolował rywalki, zatrzymując aż 17 ich ataków. Z uśmiechem na ustach, w nieco ponad godzinę, wygrał trzy sety i awansował do półfinału.
Rzeszowianki jednak bardzo załamane nie były. - Nikt nie spodziewał się, że zajdziemy tak daleko - mówił Katarzyna Warzocha, środkowa Developresu. - Nie możemy naszej gry w Pucharze Polski oceniać z perspektywy tego meczu. On nam nie wyszedł, ale zrobiliśmy bardzo dużo. Jestem zadowolony z dziewczyn, a teraz wracamy do walki w lidze - dodał trener Wojtowicz.