Utworzono: 2014-05-18 17:27:55

Developres czwarty w Ostrowcu Św.

Tylko jedno zwycięstwo zanotowały siatkarki Developresu Rzeszów w trzydniowym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W każdym z pozostałych czterech meczów rzeszowianki zdołały urwać rywalkom jednego seta. W turnieju brało udział 5 ekip z pierwszej ligi i jedna z ekstraklasy.

Tylko jedno zwycięstwo zanotowały siatkarki Developresu Rzeszów w trzydniowym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.  W każdym z pozostałych czterech meczów rzeszowianki zdołały urwać rywalkom jednego seta. W turnieju brało udział 5 ekip z pierwszej ligi i jedna z ekstraklasy.

Na otwarcie turnieju beniaminek z Rzeszowa zmierzył się z grającą w Orlen Lidze Legionovią. Po niespodziewanie łatwo wygranym pierwszym secie, dwa kolejne padły łupem zawodniczek Siódemki. W drugim meczu pierwszego dnia rzeszowianki uległy innemu beniaminkowi pierwszej ligi, Zawiszy Sulechów 1:2. Najbardziej zacięta była ostatnia partia, wygrana przez Zawiszę do 25.

Drugi dzień zawodów przyniósł Developresowi kolejną porażkę. Tym razem lepsze od podopiecznych Marcina Wojtowicza okazały się siatkarki z Mysłowic. Ostatni set pojedynku należał jednak do rzeszowianek.

W ostatnim dniu zmagań zespół z Podkarpacia uległ gospodyniom turnieju 1:2, a na zakończenie pokonał Spartę Warszawa 3:0. Dało to zawodniczkom trenera Wojtowicza czwarte miejsce w turnieju. Pierwsze miejsce przypadło w udziale drużynie AZS KSZO Ostrowiec Św.

Nagroda dla najlepszej zawodniczki rzeszowskiej drużyny trafiła w ręce Magdaleny Olszówki, natomiast Karolina Filipowicz otrzymała wyróżnienie dla najlepszej rozgrywającej turnieju.