Utworzono: 2014-05-18 14:18:51

Zmiana w czołówce tabeli

Za nami pierwsza kolejka rundy rewanżowej III ligi mężczyzn. W najciekawszym meczu Głogovia pokonała Tęczę Sędziszów Młp. 3:0. Potknięcie sędziszowian wykorzystał SMS Brzozów, który awansował na czwartą pozycję w tabeli. Pewne zwycięstwa odniosły pozostałe zespoły z czołówki – Lubcza Racławówka i Neobus Niebylec.

Pierwszy set siatkarze z Brzozowa rozpoczęli nerwowo. Kilka błędów własnych, w połączeniu z dobrą grą rywali, pozwoliło zawodnikom z Rakszawy uzyskać kilkupunktową przewagę. SMS się nie poddał i zdołał w końcówce odrobić straty, dzięki trudnej zagrywce oraz skutecznej grze w bloku. W konsekwencji tego, pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:23 dla gospodarzy.

W drugiej partii, licznie zgromadzeni na sali w Brzozowie kibice mogli oglądać kawał męskiej siatkówki. Oba zespoły na przemian prezentowały efektowne ataki i bloki. O wyniku tego seta decydowała końcówka, którą ponownie lepiej zagrali gospodarze, wygrywając tego seta 25:21.

Trzecia odsłona to wyraźne rozluźnienie i brak koncentracji brzozowskich siatkarzy. Zbyt duża liczba błędów własnych, zwłaszcza dotknięcia siatki, doprowadziła do przegrania tego seta 25:20.

W czwartek partii, gospodarze zdominowali Anilanę, wyeliminowali błędy własne, dołożyli mocną zagrywkę, a w ataku świetnie spisywał się atakujący SMS-u. Dzięki temu zdołali gładko wygrać tego seta 25:16, a cały mecz 3:1

SMS MOSiR Brzozów - TKF ITS Anilana Rakszawa 3:1
(25:23, 25:21, 20:25, 25:16)

------------------------------------------

Mimo osłabionego składu Czarni Oleszyce zdołali wygrać pojedynek z ostatnią drużyną w tabeli. Zawodnikom trenera Gontarza znów potrzebny był tie-break, ale tym razem padł on łupem beniaminka. MOSiR Jasło po wzmocnieniu składu notuje lepszą postawę, co powinno mieć odzwierciedlenie w następnych meczach.

MKS MOSiR Jasło - SSPS PBS Czarni Oleszyce 2:3 (19:25, 25:19, 25:12, 23:25, 10:15)

Głogovia bardzo zdecydowanie pokonała sędziszowską Tęcze, spychając tym samym podopiecznych trenera Wiktora poza pierwszą czwórkę. Goście tylko w drugiej odsłonie stawili czoła bardziej doświadczonym przeciwnikom. Gospodarze potwierdzili po raz kolejny, że przedsezonowe zmiany wyszły im na dobre.

LKS Głogovia Głogów Młp. - UKS Tęcza Sędziszów Młp. 3:0 (25:16, 25:21, 25:15)

Lider zaliczył kolejne zwycięstwo. Duży w tym udział mieli Przemysław Fedko i Michał Kazała, którzy zachowywali wysoką skuteczność w ataku. To pozwoliło zawodnikom Grzegorza Masłowskiego zdobyć kolejny komplet punktów i udanie rozpocząć rundę rewanżową. Tęcza przyjechała do hali w Niechobrzu w bardzo wąskim składzie.

SST Lubcza Racławówka - UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:17)

Neobus Niebylec nie zwalnia tempa. Niebylczanie zrewanżowali się akademikom z Rzeszowa za porażkę w meczu pierwszej kolejki. Szczególnie dobre spotkanie rozegrał Marcin Środa, kapitan gospodarzy. Rzeszowianie wystąpili w tym pojedynku bez kilku podstawowych graczy.

SMS Neobus Niebylec - AZS UR Rzeszów 3:0 (25:23, 25:23, 25:17)