Głogovia pokonuje w hicie Lubczę!
Utworzono: 2016-01-11 10:59:14 - Autor: Sławomir Lasota

Głogovia pokonuje w hicie Lubczę!

Po Świątecznej przerwie trzecioligowi siatkarze wrócili na parkiety. W najciekawszym starciu tej kolejki Lubcza Racławówka podejmowała w hali w Niechobrzu liderującą ekipę Głogovii.

  Spotkania między tymi zespołami zawsze wywołują dodatkowe emocje. Jak wynika z tabeli Lubcza przed tą serią gier zajmuje miejsce 3 i z pewnością celem było zniwelowanie strat do Głogovii. Reasumując starcie między Lubcza i "Gieksą" zapowiadało się szalenie ciekawie.

   Początek meczu zdecydowanie lepiej ułożył się dla gospodarzy. Siatkarze trenera Tereszkiewicza grali pewniej, nie popełniali błędów i niesieni dopingiem miejscowej publiczności wypracowali sobie przewagę 9-6. Goście w przeciwieństwie do gospodarzy popełniali proste nie wymuszone błędy. To sprawiło, że Lubcza mogła poczuć się pewniej na boisku i utrzymywać a nawet powiększać swoja przewagę 16-12. Efektowny atak środkowego Grzegorza Mańki poderwał Głogovie i ta wróciła do gry w tej partii. Do końca wynik oscylował w okolicach remisu. Miejscowi mieli nawet piłkę setową przy stanie 24-23 ale świetnie walcząca ekipa przyjezdnych zdołała się obronić. Ostatecznie to jednak gospodarze zdobywają kluczowy punkt i wygrywają 26-24.

   W drugiej i trzeciej odsłonie obraz gry uległ znaczącej zmianie. Po świetnej pierwszej partii siatkarze z Racławówki obniżyli poziom swojej gry, za to "Gieksa" złapała rytm i dość pewnie przeważała. Goście poprawili jakość przyjęcia, dzięki czemu rozgrywający Mateusz Skarbowski mógł urozmaicać rozegranie. Dodatkowo Głogowianie bardzo dobrze serwowali co pozwalało ustawiać im grę na siatce. Wszystkie sportowe aspekty były w tym momencie po stronie przyjezdnych i to oni pewnie wygrali drugiego ( 25-18) i trzeciego (25-22) seta.

  W partii czwartej początek wyglądał podobnie do poprzednich dwóch, Głogovia szybko uzyskała przewagę i kontrolowała wydarzenia boiskowe. Ambitni oraz podrażnieni siatkarze Lubczy zdołali jednak złapać kontakt z przeciwnikiem, doprowadzając do remisu 10-10 a także 14-14. Głogowianie po asie serwisowym Pawła Dziadosza oraz spektakularnych i skutecznych blokach Grześka Mańko znów wyszli na pewne prowadzenie 20-16, którego nie oddali już do końca.

  Głogovia pokonała zatem trzeci zespół w tabeli i powiększyła przewagę do 8 punktów, to na pewno daje duży komfort gry ponieważ przewaga jaką obecny lider posiada praktycznie, gwarantuje im udział w tak zwanym finale czterech. Warto też odnotować fakt, iż "Gieksa" wciąż nie zaznała porażki oraz straciła tylko jeden punkt w obecnych rozgrywkach. 

 

SST LUBCZA RACŁAWÓWKA - LKS GŁOGOVIA GŁOGÓW MŁP. 1-3 (26:24, 18:25, 22:25, 20:25)

LUBCZA:  P.Fedko, J.Szalacha, M.Ziarnik, M.Bryliński, S.Kuśnierz, Niedzielski, B.Szalacha (L), T.Włodyka (L) oraz T.Żuczek, P.Masłowski (K), K.Koniuszewski, R.Kielar, G.Kasprzyk,M.Hołobut

Trener: Andrzej Tereszkiewicz

GŁOGOVIA: Bartosz Pępek, Piotr Świst, Mateusz Skarbowski (K), Maciej Madej, Grzegorz Mańko, Paweł Dziadosz, Maciej Świst (L) oraz  Arkadiusz Czerwiński, Damian Szczepek

Trener: Tomasz Jendryassek 

 

Zostań sędzią siatkówki

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas