Porażka Czarnych Oleszyce

Komplet punktów wywieźli z Oleszyc trzecioligowi siatkarze SST Lubcza Racławówka. Choć sobotni (05.12) mecz był wyrównany, to Czarni musieli uznać jednak wyższość przyjezdnych.

Sobotni mecz w Oleszycach bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. W pierwszym secie, to właśnie Czarni dominowali na parkiecie i pewnie ograli rywala z Lubczy. Później gra miejscowych nieco stanęła, a dużo pewniej i skuteczniej grali przyjezdni. W poszczególnych setach nie brakowało efektownych wymian i sporych emocji, a w kilku momentach między zawodnikami mocno iskrzyło. Gdy w czwartym secie gra się wyrównała i wydawało się, że kibice zobaczą tie-breaka, goście w końcówce uciekli Czarnym, zakończyli spotkanie i wywieźli z Oleszyc komplet punktów. – To było najciężej wywalczone zwycięstwo ze wszystkich w tym sezonie – podsumowali na swojej stronie siatkarze z Lubczy.

Mecz 9. kolejki był ostatnim w ramach pierwszej rundy rozgrywek. W najbliższą sobotę (12.12), na rozpoczęcie rundy rewanżowej, Czarni podejmą we własnej hali zespół Anilany Rakszawa.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – SST Lubcza Racławówka 1:3 (25:20, 19:25, 18:25, 22:25)