Utworzono: 2014-05-18 14:13:43

W III lidze walka trwa w najlepsze

Rywalizacja na trzecioligowych parkietach nabiera rumieńców. W piątej kolejce nie zabrakło emocji, dwa mecze skończyły się dopiero po tie-breaku, a w pozostałych meczach było równie ciekawie. Pozycje lidera utrzymała Lubcza Racławówka.

Dopiero w piątej kolejce siatkarze Lubczy Racławówka mieli okazję po raz pierwszy zaprezentować się przed własną publicznością. Pojedynek odbył się nietypowo, bo w czwartek, a ich rywalem była Głogovia Głogów Młp., która po przemeblowaniu składu spisuje się nadspodziewanie dobrze.

W pierwszym secie gospodarze spisywali się lepiej od przeciwników, ale ich przewaga nie była wyższa niż 3-4 punkty, za każdym razem skuteczni skrzydłowi Głogovii kasowali ten dystans. Dopiero w końcówce Lubcza wywalczyła trzypunktowe prowadzenie, którego głogowianie nie zdołali już odrobić.

Druga osłona oscylowała wokół remisu. W ostatniej fazie seta do głosu doszli przyjezdni, którzy wysforowali się na prowadzenie 24:21. Zawodnicy Lubczy nie spuścili głów i po chwili był znów remis (24:24). Wojnę nerwów na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze z Głogowa Młp., doprowadzając do wyrównania wyniku spotkania.

Kolejna partia przebiegała pod dyktando zespołu z Racławówki. Przez całą odsłonę gospodarze utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie, które dawało handicap w zaciętej końcówce. W niej, pomimo wyrównanej walki, lepiej spisali się miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie w meczu 2:1.

Od mocnego uderzenia Lubcza rozpoczęła partię nr 4. Na tablicy wyników widniał rezultat 7:3. Głogovia zdołała szybko zniwelować straty, ale dalsza część seta ponownie należała do gospodarzy, którzy odskoczyli na pięć oczek (19:14). W ostatniej akcji ekipa z Racławówki przypieczętowała swoje zwycięstwo, które pozwoliło im utrzymać się na fotelu lidera III ligi mężczyzn.

Lubcza Racławówka – Głogovia Głogów Młp. 3:1 (25:21, 24:26, 25:23, 25:20)

Lubcza: Masłowski, Hołobut, Kąkol, Płonka, Fedko, Ziarnik, Pociask (L) oraz Świst, Kazała, Niedzielski, Puskarz, Szalacha (L).

Głogovia: Skarbowski, Godek, Męczyński, Madej, Mardoń, Dziadosz, Marć (L) oraz Koniuszewski, Gaweł, Warzocha, Środa, Kozub (L).

------------------------------------------

W Rzeszowie pierwsze dwie odsłony nie zapowiadały, że w tym spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych będzie aż pięć setów. Anilana prowadziła już 2:0, ale rzeszowianie zdołali odwrócić losy meczu. Tie-break zakończył się, po zaciętej walce na przewagi, wynikiem 21:19 na korzyść zespołu z Rakszawy.

AZS UR Rzeszów - TKF ITS Anilana Rakszawa 2:3 (19:25, 23:25, 27:25, 25:20, 19:21)

Pierwszy set spotkania rozgrywanego w Sędziszowie Małopolskim rozgrzał kibiców do czerwoności. Tęcza, aby wygrać musiała zdobyć aż 36 punktów. Ten wyczyn podbudował gospodarzy, którzy pozostałe partie również rozstrzygnęli na swoją korzyść.

UKS Tęcza Sędziszów Młp. - SMS MOSiR Brzozów 3:0 (36:34, 25:22, 25:22)

Mecz w Żołyni odbył się w piątek i był zdecydowanie najbardziej wyrównanym pojedynkiem 5. kolejki. Zespół z Oleszyc znów musiał walczyć w tie-breaku, tym razem do zwycięstwa zabrakło niewiele. Porażka zepchnęła drużynę Michała Gontarza na przedostatnią lokatę w tabeli.

UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia - SSPS PBS Czarni Oleszyce 3:2 (25:17, 21:25, 25:23, 21:25, 16:14)

W Niebylcu spotkały się drużyny okupujące dwie ostatnie pozycje w tabeli. Mecz przebieg po myśli gospodarzy, którzy dzięki trzem punktom awansowali aż na piąte miejsce. Jaślanie nadal pozostają jedyną drużyną bez zwycięstwa.

SMS Neobus Niebylec - MKS MOSiR Jasło 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)