Turniej finałowy III LM: Tęcza pewnie pokonała Głogovię
Utworzono: 2015-04-18 15:56:01 - Autor: Patryk Polek

Tęcza Sędziszów w trzech setach pokonała Głogovię Głogów i z dorobkiem pięciu oczek w tabeli turnieju finałowego goni swoich rywali. Podopieczni Tomasza Jędryasska w dalszym ciągu pozostają bez wygranej.

Pojedynek rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (6:2, 10:6). Głogowianie w środkowej fazie seta wyrównali stan gry i o wyniku pierwszej odsłony decydowała zacięta walka w końcówce. Przy stanie 24:23 w polu serwisowym pojawił się Tomasz Bochenek. Ostra zagrywka atakującego Tęczy zakończyła ostatecznie premierową część piątkowego meczu. Początek drugiej odsłony miał podobny przebieg. Gospodarze dyktowali warunki, ale czujni głogowianie szybko niwelowali straty i ponownie losy seta rozstrzygały się w ostatnich piłkach. Podopieczni Piotra Wiktora mieli piłkę setową w górze, lecz nie wykorzystali jej. Kontrataku nie skończył jednak Rafał Mardoń i Tęcza ponownie triumfowała 25:23, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Trzeci set od początku do końca toczył się już pod kontrolą miejscowych. Skuteczny w ataku był Michał Bilski, swoje w bloku robili Michał Makowiec i Piotr Groszek. W efekcie Tęcza Sędziszów Młp. pokonała Głogovię Głogów Młp. 3:0, dopisując bezcenny komplet oczek do tabeli turnieju finałowego III ligi M.

W sobotę drugi dzień zmagań. O godzinie 18:00 Głogovia podejmować będzie AKS V LO Rzeszów, natomiast o 20:00 Tęcza zmierzy się z Neobusem Niebylec.

UKS Tęcza Sędziszów Młp. - LKS Głogovia Głogów Młp. 3:0
(25:23, 25:23, 25:18)

UKS: Kozłowski, Bliski, Makowiec, Bochenek, Groszek, Grendysa, Samolewicz (libero) oraz Polek, Mich
Głogovia: Kalandyk, Bachórz, Gaweł, Madej, Mardoń, Dziadosz, Kozub (libero) oraz Kazała, Środa