Turniej finałowy III LM: Gładkie zwycięstwo drużyny z Rzeszowa
W drugim dniu turnieju finałowego III ligi mężczyzn, pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów. Mimo, że głogowianie walczyli w każdym z trzech setów, nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze grającym podopiecznym trenerów Jacka Podpory i Jerzego Wietechy.
Dobre akcje po stronie zawodników z Głogowa, rozpoczęły inauguracyjną partię w spotkaniu (4:2). Kiedy w polu serwisowym pojawił się Tomasz Błądziński, przeciwnicy zaczęli mieć problemy z dokładnym przyjęciem, dzięki czemu rzeszowianie odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie (6:9). Kolejne punkty zdobywane przez atakujących obydwu zespołów, pozwalały na prowadzenie wyrównanej gry (10:14), jednak po kolejnym ataku Mateusza Kowalskiego oraz sprytnej kiwce Wojciecha Zięzio, prowadzenie zawodników AKS-u wzrosło do sześciu oczek (11;17). Po przerwie na żądanie szkoleniowca z Głogowa, zawodnicy LKS-u zdołali odrobić kilka punktów. Atak na skrzydle Michała Kazały, dał jego drużynie szesnasty punkt (16:22), jednak po zepsutej zagrywce głogowian, pierwsza partia padła łupem drużyny V-tego LO (18:25).
Drugą partię w spotkaniu od ataku z krótkiej rozpoczął Mateusz Kowalski, a po chwili skuteczny blok na swoim koncie zapisał Paweł Dziadosz (2:2). Po ataku na skrzydle Rafała Mordonia, prowadzenie objęli głogowianie (5:4), jednak kolejne kontrataki wyprowadzane zarówno przez jedną jak i drugą drużynę, doprowadziły do remisu, po 8. Przy zagrywkach Pawła Stabrawy, na lewym skrzydle pewnie punktował Michał Marszałek (13:16). Pojedynczy blok Tomasza Błądzińskiego na Macieju Madej, wyprowadził rzeszowian na siedem oczek przewagi (15:22). Krótka na środku siatki w wykonaniu Wojciecha Zięzio, zakończyła drugiego seta (19:25).
Decydująca partia w spotkaniu rozpoczęła się od wyrównanej gry pomiędzy obydwoma zespołami (2:2, 4:4). W rzeszowskiej ekipie, na środku dobrze spisywał się Mateusz Kowalski, a po kolejnej krótkiej w jego wykonaniu, prowadzenie objął zespół AKS-u (7:9). Kiedy po przerwie dla Tomasza Jendryasska obydwie drużyny powróciły na parkiet, kolejne punkty zdobywał Przemysław Czado (7:13). Po stronie głogowian pojawiały się proste, niewymuszone błędy, a całą sytuację pojedynczymi atakami starał się ratować Rafał Mardoń (11:17). Mimo, że w końcówce Głogovia zdołała odrobić kilka oczek, to dobre zagrania Macieja Majkowskiego, zakończyły całe spotkanie (15:25).
LKS Głogovia Głogów Młp. - AKS V LO Rzeszów 0:3
(18:25, 19:25, 15:25)
MVP spotkania: Mateusz Kowalski
Składy zespołów:
LKS: Kalandyk, Kazała, Dziadosz, Madej, Czerwiński, Mardon, Kozub (libero) oraz Bachórz
AKS: Kozub, Błądziński, Kowalski, Stabrawa, Jóźwik, Zięzio, Szczęch (libero) oraz Marszałek, Czado, Wiczkowski, Majkowski, Skomro
Lp. | Zespół | pkt |
---|---|---|
1 | MKS Paradiso Łańcut | 41 |
2 | SST Mark-Bud Lubcza Racławówka | 32 |
3 | AZS UR Developres II Rzeszów | 27 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów | 24 |
5 | UKS MOSiR Jasło | 20 |
6 | TS Sanoczanka Sanok | 14 |
7 | UKS 15 Przemyśl | 6 |
8 | TSV Sanok | 4 |
1 | LKS Głogovia Głogów Młp. | 33 |
2 | AlterEco Maj-Bud Bystrzaki Gmina Iwierzyce | 30 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 25 |
4 | SST Lubcza Racławówka | 18 |
5 | AKS ORKAN Nisko | 10 |
6 | KU AZS UR | 7 |
7 | TKF Anilana Rakszawa II | 3 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 12 |
2 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 9 |
3 | SMS Stal Mielec | 9 |
4 | KPS Nowa Dęba | 6 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno | 16 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 14 |
3 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
4 | AOZ Rzeszów | 10 |
5 | TS Sanoczanka Sanok | 8 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 2 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 1 |
4 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 2 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów II | 1 |
1 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 2 |
2 | Karpaty MOSiR Krosno | 1 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 18 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów I | 14 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno II | 12 |
5 | UKS 15 Przemyśl | 12 |
6 | AOZ Rzeszów | 10 |
1 | AKS V LO Rzeszów I | 28 |
2 | LTS Feniks Leżajsk | 24 |
3 | AKS V LO Rzeszów II | 24 |
4 | Karpaty MOSiR Krosno | 22 |
5 | UKS Dębowiec | 21 |
6 | TSV Sanok | 19 |
7 | KS Błękitni Ropczyce | 16 |
8 | AOZ Rzeszów | 14 |
1 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola | 16 |
2 | KPS Nowa Dęba I | 15 |
3 | CES VEGA MOSiR Stalowa Wola/UKS Zaleszany | 14 |
4 | KS Wisłoka Dębica III | 13 |
5 | Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada | 12 |
6 | SMS Stal Mielec | 11 |
7 | KS Wisłoka Dębica I | 10 |
8 | KPS Nowa Dęba II | 9 |
9 | KS Wisłoka Dębica II | 8 |
1 | UKS 15 Przemyśl I | 15 |
2 | MKS V LO Developres Rzeszów | 15 |
3 | MKS Paradiso Łańcut I | 13 |
4 | MUKS Sparta Rzeszów I | 13 |
5 | RKS Bolesław Rzeszów | 12 |
6 | MKS Paradiso Łańcut II | 11 |
7 | UKS 15 Przemyśl II | 11 |
8 | MUKS Sparta Rzeszów II | 10 |
9 | LKS Łęk Ostrów | 8 |
1 | Karpaty MOSiR Krosno I | 16 |
2 | UKS MOSiR Dukla | 14 |
3 | Karpaty MOSiR Krosno II | 14 |
4 | TSV Sanok I | 14 |
5 | UKS SAN Lesko | 12 |
6 | UKS MOSiR Jasło | 11 |
7 | UKS Dębowiec | 10 |
8 | AOZ Rzeszów | 9 |
9 | TSV Sanok II | 8 |