Turniej finałowy III LM: Gładkie zwycięstwo drużyny z Rzeszowa
Utworzono: 2015-03-29 16:37:07 - Autor: Barbara Setlik

W drugim dniu turnieju finałowego III ligi mężczyzn, pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów. Mimo, że głogowianie walczyli w każdym z trzech setów, nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze grającym podopiecznym trenerów Jacka Podpory i Jerzego Wietechy.

Dobre akcje po stronie zawodników  z Głogowa, rozpoczęły inauguracyjną partię w spotkaniu (4:2). Kiedy w polu serwisowym pojawił się Tomasz Błądziński, przeciwnicy zaczęli mieć problemy z dokładnym przyjęciem, dzięki czemu rzeszowianie odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie (6:9). Kolejne punkty zdobywane przez atakujących obydwu zespołów, pozwalały na prowadzenie wyrównanej gry (10:14), jednak po kolejnym ataku Mateusza Kowalskiego oraz sprytnej kiwce Wojciecha Zięzio, prowadzenie zawodników AKS-u wzrosło do sześciu oczek (11;17). Po przerwie na żądanie szkoleniowca z Głogowa, zawodnicy LKS-u zdołali odrobić kilka punktów. Atak na skrzydle Michała Kazały, dał jego drużynie szesnasty punkt (16:22), jednak po zepsutej zagrywce głogowian, pierwsza partia padła łupem drużyny V-tego LO (18:25).

Drugą partię w spotkaniu od ataku z krótkiej rozpoczął Mateusz Kowalski, a po chwili skuteczny blok na swoim koncie zapisał Paweł Dziadosz (2:2). Po ataku na skrzydle Rafała Mordonia, prowadzenie objęli głogowianie (5:4), jednak kolejne kontrataki wyprowadzane zarówno przez jedną jak i drugą drużynę, doprowadziły do remisu, po 8. Przy zagrywkach Pawła Stabrawy, na lewym skrzydle pewnie punktował Michał Marszałek (13:16). Pojedynczy blok Tomasza Błądzińskiego na Macieju Madej, wyprowadził rzeszowian na siedem oczek przewagi (15:22). Krótka na środku siatki w wykonaniu Wojciecha Zięzio, zakończyła drugiego seta (19:25).

Decydująca partia w spotkaniu rozpoczęła się od wyrównanej gry pomiędzy obydwoma zespołami (2:2, 4:4). W rzeszowskiej ekipie, na środku dobrze spisywał się Mateusz Kowalski, a po kolejnej krótkiej w jego wykonaniu, prowadzenie objął zespół AKS-u (7:9). Kiedy po przerwie dla  Tomasza Jendryasska obydwie drużyny powróciły na parkiet, kolejne punkty zdobywał Przemysław Czado (7:13). Po stronie głogowian pojawiały się proste, niewymuszone błędy, a całą sytuację pojedynczymi atakami starał się ratować Rafał Mardoń (11:17). Mimo, że w końcówce Głogovia zdołała odrobić kilka oczek, to dobre zagrania Macieja Majkowskiego, zakończyły całe spotkanie (15:25).

LKS Głogovia Głogów Młp. - AKS V LO Rzeszów  0:3
(18:25, 19:25, 15:25)

MVP spotkania: Mateusz Kowalski

Składy zespołów:
LKS: Kalandyk, Kazała, Dziadosz, Madej, Czerwiński, Mardon, Kozub (libero) oraz Bachórz
AKS: Kozub, Błądziński, Kowalski, Stabrawa, Jóźwik, Zięzio, Szczęch (libero) oraz Marszałek, Czado, Wiczkowski, Majkowski, Skomro