Utworzono: 2014-05-18 14:28:03

Tęcza pokonała osłabioną Racławówkę

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej lider Lubcza Racławówka przyjechał do Sędziszowa w mocno osłabionym składzie (8 zawodników zdolnych do gry). Mimo takiego składu nie odpusćił i widzowie w Sędziszowie obejrzeli ciekawy mecz, w którym zwyciężyli gospodarze 3:1.

Set pierwszy, w którym gości wystąpili w dośc eksperymentalnym ustawieniu na dwóch rozgrywających plus libero, toczył się punkt za punkt ażdo wyniku 17:18, po którym gspodarze uzyskali kilkupunktowe przewagę, którą zachowali do końca seta (25:19).
W secie drugim trener Masłowski zmienił ustawienie, stawiając na jednego rozgrywającego, co przy wzmocnionej zagrywce Lubczy doprowadziło do szybkiej wygranej (17 minut) Racławówki (20:25).
Sety następneto sety mocno wyrównane i zacięte. Obie drużyny stworzyły dużo ciekawych akcji idługich wymian. Set trzeci zakończył się wygranąTęczy (25:21) i tylko jedenset dzielił gospodarzy od zdobycia trzech punktów.
Set IV miał podobny przebieg doseta poprzedniego. Punkt za punkt, dużo długich wymian i ładnych akcji. W końcówce seta przwegaę uzyskała Tęcza (22:15) i wtedy goście sięobudzili i odrobili 5 punktów z rzędu. Tęcza w końcu wyszła z trudnego ustawienia i zdobyła piłkę meczową (24:22). Jednak zawodnicy Racławówki nie poddali się i szybko odrobili dwupunktową stratę (24:24). Dwie ostatnie akcjenależały do Tęczy i set zakończył się wynikiem 26:24 i wcałym meczu 3:1.
Tęcza Sędziszów Młp. Rogóż D., Rusin G., Bilski M., Rusin W., Polek P., Makowiec M., Samolewicz M.(libero) oraz Hadała M., Bochenek T.
Lubcza Racławówka: Hołobut M., Kąkol J., Świst M., Kazała M., Puskarz P., Ziarnik M., Twaróg M. (libero)