Utworzono: 2014-05-18 14:11:46

Neobus powalczył z liderem

W trzeciej kolejce III ligi mężczyzn lider z Racławówki musiał się bardzo namęczyć, aby wywieźć z Niebylca komplet punktów. Pierwszą porażkę zanotowała Tęcza Sędziszów Młp., która przegrała u siebie z Anilaną Rakszawa. Świadkami zaciętego pojedynku byli kibice w Oleszycach, gdzie Czarni ulegli brzozowianom 2:3.

Mecz drużyn zajmujących dotychczas miejsce w czołowej czwórce obfitował w wiele emocji. Początek spotkania należał do zespołu z Racławówki, który prowadził już 10:6. Neobus doprowadził do remisu, rozpoczynając grę punkt za punkt. Gospodarze mieli w górze piłkę setową przy stanie 24:21, ale Lubcza zdołała dojść rywali i kibice byli świadkami gry na przewagi. Wojnę nerwów na swoją korzyść rozstrzygnęli miejscowi, którzy jako pierwsi w tym sezonie urwali punkty drużynie prowadzonej przez Grzegorza Masłowskiego.

Druga odsłona również rozpoczęła się od wyrównanej wymiany z obu stron. Przełomowym momentem była kontuzja Marcina Środy, przyjmującego Neobusa. Po jego zejściu gospodarze spuścili z tonu, a Lubcza, jak przystało na lidera, wykorzystała bezlitośnie błędy rywali. Co prawda Środa wrócił jeszcze na boisko w tym secie, ale dyspozycja niebylczan pozostawiała wiele do życzenia. Ta partia padła łupem graczy z Racławówki.

W kolejnym secie gra znów się wyrównała. Rozstrzygnięcia zapadły dopiero w samej końcówce. W niej Lubcza straszyła przeciwników mocną zagrywką, ale Neobus odparł atak i miał w górze piłkę setową przy stanie 24:22. Ekipa z Racławówki nie dała za wygraną i doprowadziła do gry na przewagi. Wtedy Lubcza całkowicie przejęła inicjatywę i po asie serwisowym Filipa Płonki zwyciężyła do 25.

Czwarta partia to już całkowita dominacja przyjezdnych. Rozbici zawodnicy Neobusa tracili punkty seriami. Nie pomagały też zmiany wykonywane przez trenera Surowieckiego we wczesnej fazie seta. Konsekwentnie grający siatkarze z Racławówki udowodnili w tej części meczu wysoką dyspozycję i pewnie zwyciężyli do 11, a w całym meczu 3:1.

Neobus Niebylec – Lubcza Racławówka 1:3
(29:27, 19:25, 25:27, 11:25)

Niebylec: Denega, Midura, Środa, Jakóbski, Teper, Wąsowicz, Machnica (L) oraz M.Perłowski, Pierwocha, Pustelak, M.Szaro, Niedziałek.

Lubcza: Masłowski, Puskarz, Kąkol, Płonka, Świst, Ziarnik, Pociask (L) oraz Niedzielski, Hołobut, Fedko, Kasprzyk, Kazała.

Czarni Oleszyce wszystkie mecze w tym sezonie zakończyli dopiero po tie-breaku. Dwa pierwsze sety padły łupem przyjezdnych. Gospodarze zdołali odwrócić losy meczu, ale piąty set należał do przyjezdnych, którzy wywieźli dwa oczka. Miejscowym na pocieszenie pozostaje jeden punkt.

SSPS PBS Czarni Oleszyce – SMS MOSiR Brzozów 2:3
(24:26, 21:25, 25:23, 25:20, 12:15)

Zacięte spotkanie odbyło się w Sędziszowie Małopolskim. Beniaminek III ligi poległ po raz pierwszy w tym sezonie. Sposób na podopiecznych Piotra Wiktora znalazła Anilana Rakszawa, dla której jest to już drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dobra postawa doświadczonych zawodników, wspartych utalentowaną młodzieżą, przełożyła się na korzystny rezultat.

UKS Tęcza Sędziszów Młp. - TKF ITS Anilana Rakszawa 1:3
(27:29, 25:23, 20:25, 19:25)

Pierwsze zwycięstwo zaliczyła Tęcza Dom-Bud Żołynia, która pokonała młodą ekipę z Jasła 3:1. Goście jedynie w drugiej odsłonie przeciwstawili się rywalom i po zaciętej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pozostałe sety pewnie wygrali gospodarze, uciekając tym samym z ostatniego miejsca w tabeli.

UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia - MKS MOSiR Jasło 3:1
(25:18, 25:27, 25:22, 25:20)

Przebudowany zespół ze stolicy województwa nie postawił wysoko poprzeczki Głogovii. Akademicy z Rzeszowa polegli, po szybkim meczu, w trzech setach. Jedynie premierowa odsłona przysporzyła kibicom większych emocji, ale i ona należała do przyjezdnych. Dzięki wygranej zespół z Głogowa Małopolskiego przesunął się na czwartą pozycję w tabeli.

AZS UR Rzeszów - LKS Głogovia Głogów Młp. 0:3
(23:25, 17:25, 21:25)