Utworzono: 2014-05-18 14:09:57

Lubcza i Tęcza na czele

Kolejne łatwe zwycięstwo zanotowali trzecioligowi siatkarze Lubczy Racławówka. Po piętach depcze im Tęcza Sędziszów Małopolski, która pokonała w meczu 2. kolejki MKS MOSiR Jasło 3:1. W tą sobotę pierwsze zwycięstwa odniosły zespoły z Rakszawy, Niebylca i Głogowa Młp.

Kolejne łatwe zwycięstwo zanotowali trzecioligowi siatkarze Lubczy Racławówka. Po piętach depcze im Tęcza Sędziszów Małopolski, która pokonała w meczu 2. kolejki MKS MOSiR Jasło 3:1. W tą sobotę pierwsze zwycięstwa odniosły  zespoły z Rakszawy, Niebylca i Głogowa Młp.

Spotkanie MOSiR-u Jasło z Tęczą Sędziszów Młp. lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy przez całą pierwszą partię prowadzili kilkoma punktami. Gdy na tablicy widniał wynik 20:16 dla jaślan, za odrabianie start wzięli się przyjezdni, którzy zniwelowali dystans do dwóch oczek. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:22 na korzyść gospodarzy.

Druga odsłona to wyrównana gra z obu stron. Tęcza w drugiej części seta odskoczyła rywalom na pięć punktów. Trener gospodarzy próbował wybić sędziszowian z uderzenia stosując zmiany, ale ten set należał zdecydowanie do gości.

W następnej partii emocje zaczęły się dopiero w końcówce. Trenerzy obu ekip wykorzystali przerwy na żądanie, ale korzystniej wpłynęły one na postawę przyjezdnych, którzy wygrali seta do 20, a w całym meczu prowadzili już 2:1.

Czwarty set był tylko formalnością. Podopieczni Piotra Wiktora konsekwentnie zdobywali punkty i mogli pozwolić sobie na wprowadzenie do gry zmienników. Ich postawa nie wpłynęła negatywnie na poczynania zespołu i po trwającym niespełna półtorej godziny spotkaniu mogli cieszyć się z wygranej.

MKS MOSiR Jasło - UKS Tęcza Sędziszów Młp. 1:3
(25:22, 15:25, 20:25, 15:25)

Jasło: Michalec, Procanin, Gliwa, Ryzner, Hołodniak, Kmiecik, Źrebiec (L) oraz Polar, Juszczyk, Szydło.

Tęcza: Polek, Bilski, Rogóż, Cyrulik, Hadała, Groszek, Morawetz (L) oraz Skwirut, Lasota, Filipowicz, G.Rusin, Bochenek.

Świadkami zaciętego pojedynku byli kibice zgromadzeni w hali w Głogowie Młp. Ich zawodnicy po trzech setach prowadzili już 2:1, ale Tęcza zdołała doprowadzić do tie-breaka. W nim Głogovia zwyciężyła zdecydowanie, pozwalając rywalowi na zdobycie tylko sześciu oczek.

LKS Głogovia Głogów Młp. - UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia 3:2
(25:20, 17:25, 26:24, 22:25, 15:6)

W Rzeszowie emocje były tylko w secie otwierającym spotkanie. Po nerwowej końcówce zwyciężyła Lubcza. W kolejnych partiach dominacja gości nie podlegała już dyskusji, czego efektem były dwa łatwo wygrane sety, kolejno do 12 i 16.

AZS UR Rzeszów - SST Lubcza Racławówka 0:3
(24:26, 12:25, 16:25)

W meczu rywali zza miedzy, pierwsze dwa sety padły łupem przyjezdnych. Później dobrą grę zaprezentowali brzozowianie. W secie czwartym osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie, ale Neobus odrobił stratę i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

SMS MOSiR Brzozów - SMS Neobus Niebylec 1:3
(20:25, 19:25, 25:16, 24:26)

Zarówno dla zespołu z Rakszawy, jak i Oleszyc był to kolejny mecz, w którym o zwycięstwie zadecydował piąty set. W nim więcej zimnej krwi zachowali miejscowi i przypieczętowali pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w trzecioligowych zmaganiach.

TKF ITS Anilana Rakszawa - SSPS PBS Czarni Oleszyce 3:2
(25:16, 25:17, 23:25, 23:25, 15:12)