III liga M: Tęcza zmieniła Głogovię na prowadzeniu
Utworzono: 2014-10-26 20:42:02 - Autor: Patryk Polek

Głogovia Głogów Młp., po porażce 2:3 z Neobusem RAF-Mar Niebylec straciła pozycję lidera w III lidze mężczyzn. Wykorzystali to zawodnicy UKS-u Tęczy Sędziszów, którzy po zwycięstwie w trzech setach z AZS-em UR Rzeszów objęli prowadzenie w tabeli.

Ekipa Lubczy Racławówka na mecz do Rakszawy jechała w roli faworyta, mimo bardzo dużych osłabień i w mocno przebalowanym składzie. Podobnie jak przed tygodniem Lubcza zdołała bardzo dobrze spisać się w pierwszej odsłonie i ją zwyciężyć. Potem było już tylko gorzej - młody zespół Anilany bardzo dobrze spisywał się w polu serwisowym, co stanowiło klucz do zwycięstwa 3:1. Warto dodać, że dla rakszawian było to pierwsze zwycięstwo w lidze. Pięciu setów potrzebował z kolei Neobus RAF-Mar Niebylec, by pokonać Głogovię Głogów Młp. Pojedynek bez wątpienia był meczem tej kolejki i z pewnością nie brakowało w nim emocji. Gospodarze prowadzili w meczu już 2:1, lecz Głogovia zdołała doprowadzić do piątej partii. Tie-break był istną wisienką na torcie całego spotkania. Choć na początku stroną dominującą byli goście, to Neobus odrobił starty i doprowadził do wyrównanej końcówki. Wojna nerwów tym razem należała do gospodarzy, którzy zachowali więcej zimnej krwi w ostatnich akcjach. Ostatecznie „set prawdy” zakończył się zwycięstwem niebylczan 20:18, choć rywale mieli już w górze piłki meczowe. Najlepszym graczem spotkania został wybrany atakujący Piotr Zieliński, który przed sezonem przywędrował do Neobusa z Brzozovii Brzozów.

Pojedynek Tęczy Sędziszów z AZS-em UR Rzeszów nie przyniósł tylu emocji. Goście pomimo dobrych początków wszystkich trzech setów nie byli w stanie przeciwstawić się gospodarzom i wyraźnie przegrali sobotni mecz. W ekipie Tęczy znowu kluczowa okazała się zagrywka. Podopieczni Piotra Wiktora tym elementem zdobyli kilkanaście punktów, przez cały pojedynek skutecznie utrudniając przyjęcie swoim rywalom. Najbardziej wyrównany był set numer trzy, lecz pomimo tego to miejscowi kontrolowali sytuacje i po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z kolejnego kompletu punktów oraz z awansu na pierwsze miejsce w tabeli, w której wyprzedzają o jedno oczko AKS Rzeszów. Młodzi rzeszowianie w weekend nie mieli żadnych problemów, by zwyciężyć w pojedynku przeciwko MOSiR-owi Jasło i w przysłowiową godzinę z prysznicem odprawili rywali w setach kolejno do 14, 18 i 16.

Pojedynek STS-u Klimy Błażowa z SKS-em Dukla zostanie rozegrany w czwartek, 30 października.

Za tydzień, z powodu Święta Zmarłych, zespoły będą odpoczywać. 5. kolejka zostanie rozegrana za dwa tygodnie, 8 listopada.

TKF ITS Anilana Rakszawa - SST Lubcza Racławówka 3:1
(20:25, 25:20, 25:16, 25:21)

SMS NEOBUS Niebylec - LKS Głogovia Głogów Młp. 3:2
(21:25, 25:14, 25:23, 23:25, 20:18)

UKS Tęcza Sędziszów Młp. - AZS UR Rzeszów 3:0
(25:15, 25:19, 25:21)

AKS Rzeszów - MKS MOSiR Jasło 3:0
(25:14, 25:18, 25:16)