III liga M: Tęcza rzutem na taśmę wskoczyła na drugie miejsce, trzy zespoły powalczą w półfinałach o II ligę!
Utworzono: 2015-04-19 21:37:42 - Autor: Patryk Polek

Dobiegł końca turniej finałowy III ligi mężczyzn, rozgrywany w Sędziszowie Młp. W ostatnim dniu Neobus pokonał 3:1 Głogovię, a Tęcza w trzech setach rozprawiła się z AKS-em V LO Rzeszów, zapewniając sobie drugie miejsce w III lidze M.

W pierwszym starciu ostatniego dnia turnieju naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Neobusa Niebylec oraz Głogovii Głogów. Niebylczanie, by zapewnić sobie drugie miejsce w tabeli bez oglądania się na rywali, musieli rozstrzygnąć pojedynek w trzech setach. Borykająca się z dużymi problemami kadrowymi Głogovia już w pierwszej odsłonie zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując 25:22. Z takiego obrotu sytuacji najbardziej cieszyli się sędziszowscy kibice, bowiem set ugrany przez siatkarzy Tomasza Jędryasska sprawił, że drugi pojedynek ostatniego dnia turnieju nie był meczem o tzw. pietruszkę. Głogowianie co prawda w trzech następnych setach okazali się gorsi od rywali, lecz największe emocje miały dopiero nadejść.

Punktualnie o godzinie 18:00 na boisko wybiegły ekipy Tęczy oraz AKS-u V LO Rzeszów. Podopieczni Piotra Wiktora zaczęli z wysokiego C, bowiem szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali niemal przez całą partię. W końcówce dzięki dobrej zagrywce rzeszowianie zbliżyli się na jedno oczko, ale nie byli w stanie odwrócić losów tej odsłony. W efekcie Tęcza zwyciężyła 25:23, a w drugiej partii ponownie kontynuowała skuteczną grę. Na skrzydłach znakomicie spisywali się Michał Bilski i Patryk Grendysa. Ten drugi mocno dał się we znaki rywalom szczególnie w polu zagrywki. Po trzech asach serwisowych z rzędu trener Wietecha przywołał swoją drużynę na 30 sekund przerwy. Po czasie przyjmujący Tęczy dołożył kolejne oczko w tym elemencie i sędziszowianie prowadzili już 17:13 (ogółem zanotował on aż siedem punktowych zagrywek). W końcówce, podobnie jak miało to miejsce w pierwszej partii, AKS mocno zbliżył się do miejscowych, obronił piłki setowe i wyrównał (24:24). Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Blok Michała Makowca zakończył drugą partię i do drugiego miejsca w turnieju Tęcza potrzebowała jeszcze jednego seta. Na trzecią partię UKS wyszedł niezwykle zmobilizowany. Świetna seria zagrywek Michała Bilskiego sprawiła, że już od początku sędziszowska ekipa wysforowała się na kilkupunktową nadwyżkę (7:1, 10:2). W miarę upływu seta rzeszowianie niwelowali straty (22:19, 24:22). W ostatniej akcji najwyżej do piłki na siatce wyskoczył jednak duet Groszek/Grendysa i dzięki temu UKS Tęcza Sędziszów Młp. pokonał AKS V LO Rzeszów 25:22, a w całym meczu 3:0, rzutem na taśmę wyprzedzając Neobus Niebylec w tabeli turniejów finałowych i zapewniając sobie awans z drugiego miejsca do turnieju półfinałowego o awans do II ligi.

Zaraz po spotkaniu okazało się jednak, że prawo udziału w turnieju półfinałowym będzie miała także trzecia drużyna, tym samym Podkarpacie reprezentowane będzie przez trzy najlepsze trzecioligowe zespoły sezonu 2014/2015.