III liga M: Hit kolejki dla Neobusa
Utworzono: 2015-01-24 13:30:43 - Autor: Patryk Polek

W hicie 13. kolejki rozgrywek III ligi M Neobus Niebylec bez większych problemów pokonał na wyjeździe Głogovię Głogów. W pozostałych meczach wygrywali faworyci, jednak ponownie niespodziankę sprawili zawodnicy MOSiR-u Jasło, którzy w trzech setach ograli AKS.

W pojedynku Lubczy z Anilaną do składu tych pierwszych powrócił po kontuzji Piotr Puskarz. Zawodnik SST zagrał po raz pierwszy w tym sezonie i walnie przyczynił się do zwycięstwa ekipy z Racławówki. Gospodarze przejęli inicjatywę w tym meczu już od pierwszych piłek i to oni na przestrzeni całego pojedynku prowadzili grę, ani przez moment nie oddając pola rywalom. W efekcie Lubcza triumfowała w trzech setach i w pełni zasłużenie dopisała komplet punktów do tabeli III ligi.

W roli trenera Neobusa Niebylec zadebiutował zaś Krzysztof Frączek. Były trener Karpat Krosno rozpoczął z wysokiego „C”, gdyż niebylczanie pokonali  na wyjeździe w trzech setach Głogovię Głogów. Miejscowi nawiązali walkę z rywalem tylko w premierowej odsłonie meczu, którą to rozpoczęli od prowadzenie 7:3. Później jednak Neobus doszedł do głosu, odrobił straty i triumfował 25:23. W pozostałych partiach ekipa z Głogowa Młp. nie miała już nic do powiedzenia. Podopieczni trenera Jędryasska ulegli rywalom kolejno do 19 i 17.

Czterech setów potrzebowali z kolei siatkarze Tęczy Sędziszów Młp., by uporać się w Rzeszowie z miejscowym AZS-em UR. Po triumfie w premierowej odsłonie do 18 UKS nieco obniżył loty i to rzeszowianie prowadzili niemal przez całą drugą partię. Sędziszowianie do końca gonili rywali, lecz ostatecznie to podopieczni Wojciecha Bajorka wygrali wojnę nerwów i doprowadzili do wyrównania (28:26). Dwa ostatnie sety miały już podobny przebieg. Tęcza w każdym z nich wypracowywała sobie przewagę i „dowoziła” korzystny rezultat do końca. Dzięki temu liderzy III ligi zwyciężyli dwa razy do 22, a w całym spotkaniu 3:1. Również cztery sety trwało spotkanie pomiędzy dwoma beniaminkami. W Dukli miejscowy zespół SKS podejmował Klimę Błażowa. Po dwóch setach na tablicy widniał remis 1:1. W trzeciej partii Klima triumfowała do 20 i duklanie chcąc przedłużyć ten mecz musieli wygrać odsłonę numer cztery. Tak się jednak nie stało. Podopieczni Daniela Pająka mocno rozpoczęli tę częśc gry, bo od prowadzenia 9:2 i nie dali już sobie wydrzeć wygranej. Triumf 25:21 zapewnił błażowianom cenne trzy oczka.

Sprawcami kolejnej niespodzianki zostali zawodnicy MOSiR-u Jasło. Jaślanie we własnej hali pokonali bez straty seta wicelidera – AKS V LO Rzeszów, który na mecz udał się jednak… drużyną kadetów. Dwie pierwsze odsłony były niezwykle zacięte, lecz więcej zimnej krwi w końcówkach zachowali miejscowi, wygrywając dwukrotnie 27:25. Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem jaślan 25:21 i podopieczni Bartosza Kilara zgarnęli bezcenny komplet oczek. Dzięki temu opuścili oni ostatnie miejsce w tabeli na rzecz SKS-u Dukla i tracą tylko jeden punkt do ósmego AZS-u UR. Liderem w dalszym ciągu jest sędziszowska Tęcza, która o cztery oczka wyprzedza AKS i o 6 Neobus. Warto jednak dodać, że niebylczanie rozegrali jeden mecz mniej i w czwartek zmierzą się z AZS-em UR Rzeszów.