III liga M: Głogovia na fotelu lidera
Utworzono: 2014-10-19 18:43:28 - Autor: Patryk Polek

W 3. kolejce III ligi mężczyzn tylko jedno spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Pozostałe mecze miały bardzo zacięty przebieg. Nowym liderem została Głogovia Głogów, która pokonała 3:1 Lubczę Racławówka. Tuż za nią plasuje się Tęcza Sędziszów Młp.

W najciekawszym meczu tej kolejki Głogovia Głogów Młp. podejmowała na własnym boisku Lubczę Racławówka. Premierowa odsłona ułożyła się lepiej dla przyjezdnych, którzy wygrali 25:21. W dalszej fazie spotkania to miejscowi kontrolowali sytuację na boisku, najpierw wyrównując stan meczu, a potem pewnie wygrywając dwie kolejne partie. Warto dodać, że dobrą zmianę w szeregach gospodarzy dał Marcin Bachórz, który nieoficjalnie został MVP spotkania z Lubczą. Głogovia dzięki zwycięstwu znalazła się na czele tabeli, wyprzedzając lepszym stosunkiem małych punktów Tęczę Sędziszów. Podopieczni Piotra Wiktora w sobotę mierzyli się na wyjeździe z MOSiR-em Jasło. Pierwsza odsłona tego spotkania miała bardzo wyrównany przebieg, chociaż to miejscowi lepiej rozpoczęli mecz – od prowadzenia 4:0. Przyjezdni popełniali dużo własnych błędów, co wykorzystywali zawodnicy z Jasła. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce zachowali sędziszowianie, którzy obronili kilka piłek setowych i wygrali 30:28. Druga i trzecia partia przebiegała już pod dyktando UKS-u. Na zagrywce i w ataku „szalał” Wojciech Rusin. Atakujący w trzech setach zdobył osiem asów serwisowych, tylko dwukrotnie myląc się w polu zagrywki.

Pierwsze punkty w lidze zdobyła z kolei ekipa STS-u Klimy Błażowa. Siatkarze Daniela Pająka w czterech setach odprawili zawodników Anilany Rakszawa. Przyjezdni zdołali wygrać tylko drugą partię pojedynku. Pozostałe odsłony padły łupem gospodarzy, którzy dzięki zwycięstwu awansowali na szóste miejsce w tabeli. Rakszawianie z zerowym dorobkiem punktowym plasują się na dziewiątej – przedostatniej pozycji. Nieoczekiwanie wielkie problemy z zawodnikami SKS-u Dukli mieli gracze AKS-u Resovii Rzeszów. Premierowa odsłona pojedynku wcale nie zapowiadała problemów podopiecznych Jerzego Wietechy. Po wyrównanym początku, w środkowej fazie seta rzeszowianie odskoczyli od rywali i wygrali partię 25:19. Dwa następne sety padły jednak łupem gospodarzy, którzy zapewnili sobie tym samym jeden punkt. Czwarta partia także układała się po myśli ekipy z Dukli. Gdy na tablicy widniał wynik 16:14 dla gospodarzy, goście popisali się serią punktową, obejmując prowadzenie 19:16. Zaciętą końcówkę rozstrzygnęli jednak na swoją korzyść przyjezdni, doprowadzając do tie-breaka, w którym byli stroną dominującą od samego początku, w efekcie wygrywając 15:6.

Fotel lidera stracił Neobus Niebylec, który wyszedł z dużych opałów w meczu przeciwko AZS-owi UR Rzeszów. Niebylczanie przegrywali już 0:2, lecz w trzeciej partii obudzili się z letargu i pewnie wygrali 25:18. W czwartej odsłonie podopieczni Bartłomieja Surowieckiego także byli stroną górującą, lecz zmiany dokonane przez trenera Bajorka pozwoliły zniwelować straty do jednego oczka. Końcówka należała jednak do przyjezdnych i o wyniku spotkania zadecydował tie-break. W nim przy zmianie stron jednym oczkiem prowadzili rzeszowianie, lecz zaciętą końcówkę lepiej rozegrali goście, którzy po triumfie 16:14 dopisali dwa oczka do ligowej tabeli.