III liga M: Druga kolejka bez tie-breaków
Utworzono: 2014-10-12 14:21:57 - Autor: Patryk Polek

W drugiej kolejce rozgrywek III ligi mężczyzn ponownie wygrywali faworyci, którzy dali ugrać swoim rywalom co najwyżej jednego seta. W zaległym spotkaniu pierwszej serii pojedynków (czwartek) Głogovia Głogów bez większych problemów pokonała na wyjeździe AZS UR Rzeszów.

Głogovia Głogów w czwartek zmierzyła się na wyjeździe w zaległym meczu 1. kolejki z AZS-em UR Rzeszów. Podopieczni Tomasza Jędryasska pewnie wygrali 3:0 i zaliczyli udaną inaugurację ligi. Nieco więcej problemów mieli w 2. kolejce, w której spotkali się z Anilaną Rakszawa. ITS, podobnie jak tydzień wcześniej z AKS-em Rzeszów, bardzo szybko weszło w mecz i wygrało premierową odsłonę. Gospodarze w trzech następnych odsłonach nie byli jednak w stanie zwyciężyć i z drugiego kompletu punktów mogli cieszyć się głogowianie, w szeregach których dobre spotkanie rozegrał libero, Przemysław Kozub.

Akademicy z Rzeszowa po dwóch spotkaniach znajdują się na samym dole tabeli, gdyż nie udało im się wygrać nawet jednego seta. W sobotę zdecydowanie lepsza okazała się Lubcza Racławówka, która udowodniła swoją wyższość w każdym z trzech setów. Zawodnicy AZS UR nawiązali wyrównaną walkę jedynie w pierwszej oraz na początku drugiej partii. Do niecodziennej sytuacji doszło właśnie w drugim secie, kiedy to miejscowi od stanu 11:10, stracili 11 oczek z rzędu i w efekcie przegrali do 16. Tempa nie zwalniają także ekipy AKS-u Rzeszów i Neobusa RAF-Mar Niebylec. Ci pierwsi pokonali w czterech setach Klimę Błażowa, zaś niebylczanie bez straty żadnej partii uporali się z młodą ekipą MOSiR-u Jasło i pozostali na fotelu lidera III ligi.

Dość nieoczekiwanie niewielkie problemy mieli zawodniczy Tęczy Sędziszów Młp. z ambitnie grającą drużyną SKS-u Dukli. Gospodarze, po wygranej premierowej partii, stracili koncentrację w drugiej i pozwolili wyrównać stan meczu. Trzeci set od początku do końca był kontrolowany przez siatkarzy Piotra Wiktora, lecz początek czwartego ponownie należał do przyjezdnych. Tęcza zachowała jednak więcej zimnej krwi i w końcówce zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ciekawie przedstawia się sytuacja w tabeli. Po dwóch kolejkach pięć drużyn ma na swoim koncie komplet punktów, zaś drugie pięć nie wywalczyło jeszcze ani jednego oczka. W następnej kolejce z pewnością ulegnie to zmianie, gdyż w najciekawszym pojedynku Głogovia na własnym boisku podejmować będzie Lubczę. Ponadto STS Klima Błażowa zagra z Anilaną Rakszawa, Tęczę Sędziszów czeka wyjazd do Jasła, SKS Dukla zmierzy się z AKS-em Rzeszów, a AZS UR Rzeszów powalczy w spotkaniu z Neobusem.