Utworzono: 2014-05-18 14:24:42

Głogovia pokonała lidera

W najciekawszym meczu 14. kolejki Głogovia Głogów Młp. rozprawiła się z Lubczą Racławówka. To sprawiło, iż różnica między tymi zespołami zmniejszyła się do trzech oczek. Powody do zadowolenia ma również Tęcza Sędziszów Młp., która pokonała na wyjeździe SMS Brzozów 3:0. Emocjonujące spotkanie odbyło się w Oleszycach.

W Głogowie Małopolskim miejscowy zespół podejmował lidera rozgrywek z Racławówki. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy momentalnie objęli prowadzenie 6:2. Później Lubcza zniwelowała straty, a następnie wysunęła się na prowadzenie 16:15. W dalszej części seta przewaga urosła nawet do czterech punktów (23:19) i wydawało się, że goście wygrają premierową odsłonę. Wtedy o czas poprosił trener Jendryassek, a jego zespół zaczął odrabiać dystans do rywali. Ta sztuka się udała i pierwszy set padł łupem miejscowych.

Kolejne dwie partie to już koncertowa gra Głogovii. W ataku nie do zatrzymania był doświadczony duet gospodarzy – Stanisław Pieczonka i Rafał Mardoń. Dzielnie wtórował im atakujący Maciej Madej. Lubcza nie potrafiła znaleźć sposobu na powstrzymanie naporu rywali. Trenerowi Masłowskiemu nie pomagały ani zmiany, ani przerwy na żądanie. To sprawiło, iż Głogovia do lidera traci już tylko trzy oczka, co gwarantuje walkę do samego końca rundy zasadniczej.

LKS Głogovia Głogów Młp. - SST Lubcza Racławówka 3:0
(27:25, 25:18, 25:20)

------------------------------------------

Pojedynek Anilany Rakszawa z AZS-em UR Rzeszów był bardzo wyrównany. Dwie ekipy ze środka tabeli stoczyły zacięty bój. Pierwsza i druga partia to emocjonująca rywalizacja punkt za punkt. W obu przypadkach ostatnie słowo należało do gospodarzy, ale AZS walczył dzielnie do ostatniej piłki, przegrywając dwukrotnie do 23 . Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando miejscowych, którzy prowadzili już 17:12. Trener rzeszowian dokonał trzech kluczowych zmian i od razu zaczęło to przynosić spodziewany efekt. Przewaga Anilany stopniała do dwóch oczek (22:20), ale końcówka należała właśnie do zawodników z Rakszawy, którzy wygrali do 22, a całe spotkanie 3:0.

TKF ITS Anilana Rakszawa - AZS UR Rzeszów 3:0
(25:23, 25:23, 25:22)

Tęcza Sędziszów Młp. postawiła w meczu z SMS-em Brzozów na mocną zagrywkę i to właśnie okazało się kluczem do zwycięstwa. W tym elemencie świetnie spisywał się atakujący sędziszowian Wojciech Rusin. Gospodarze tylko w drugiej odsłonie nawiązali wyrównaną walkę z przeciwnikami. W pozostałych partiach Tęcza od początku wypracowywała wysoką przewagę, której gracze z Brzozowa nie byli w stanie odrobić. Całe spotkanie trwało niespełna godzinę.

SMS MOSiR Brzozów - UKS Tęcza Sędziszów Młp. 0:3
(18:25, 19:25, 13:25)

Faworytem meczu w Jaśle był Neobus, ale zwycięstwo graczom trenera Surowieckiego nie przyszło łatwo. W pierwszym secie MKS MOSiR prowadził już 18:14, ale niebylczanie zdołali przeciwstawić się rywalom i rzutem na taśmę wyrwali zwycięstwo. Niemniej emocji było w drugiej partii. W końcówce na tablicy widniał stan remisowy po 21. Ostatnie akcje należały do przyjezdnych, którzy w meczu prowadzili już 2:0. Trzeci set łudząco przypominał pierwszy. Gospodarze prowadzili 15:11, ale tym razem również nie wytrzymali końcówki i przegrali do 22. Bardziej doświadczony zespół Neobusa zainkasował tym samym komplet punktów.

MKS MOSiR Jasło - SMS Neobus Niebylec 0:3
(25:27, 23:25, 22:25)

Aż pięciu setów potrzebowali gracze z Oleszyc i Żołyni, aby wyłonić zwycięzcę. Tęcza prowadziła w meczu już 2:1, ale Czarni nie spuścili głów i łatwo wygrali czwartą odsłonę. To nieco podłamało przyjezdnych, którzy w tie-breaku byli tłem dla śmiało poczynających sobie zawodników trenera Gontarza. W tabeli Czarni mają już trzy punkty przewagi nad Tęczą. To spotkanie może się okazać kluczowe w walce o utrzymanie w szeregach trzeciej ligi.

SSPS PBS Czarni Oleszyce - Tęcza Dom-Bud Żołynia 3:2
(23:25, 25:22, 19:25, 25:18, 15:7)