Utworzono: 2014-05-18 14:14:27

Emocje na trzecioligowych parkietach

W szóstej kolejce III ligi mężczyzn emocji nie brakowało. Żadne spotkanie nie zakończyło się w trzech setach, a rozegrane zostały aż trzy tie-breaki. Nie przyniosło to jednak wielkich zmian w czołówce tabeli. Liderem pozostała Lubcza Racławówka.

Zespół z Brzozowa znów postraszył wyżej notowanego rywala. Tym razem o sile brzozowian przekonała się Głogovia, która przegrywała już 0:2, by potem odwrócić losy meczu. Podopieczni Tomasza Jendryasska wracają do domu z dwoma punktami, natomiast gospodarzom na pocieszenie pozostaje jedno oczko. Mimo starty punktu Głogovia utrzymała miejsce w czołowej czwórce rozgrywek. SMS awansował na szóstą lokatę.

SMS MOSiR Brzozów - LKS Głogovia Głogów Młp. 2:3
(25:18, 25:20, 18:25, 21:25, 10:15)

------------------------------------------

Lider uporał się z outsiderem, ale w pierwszym secie niespodziewanie lepsi okazali się jaślanie. Emocje były też w drugiej odsłonie, kiedy to o zwycięstwie Lubczy przesądziła wyrównana końcówka. Potem z zawodników trenera Kilara zeszło powietrze i zespół z Racławówki kontrolował przebieg meczu.

MKS MOSiR Jasło - SST Lubcza Racławówka 1:3
(25:22, 25:27, 22:25, 21:25)

Osłabiona Anilana podzieliła się punktami z Neobusem Niebylec. Gospodarze prowadzili w meczu już 2:1. Neobus podniósł się w czwartym secie, a w decydującym starciu postawił przysłowiową kropkę nad „i”. Dzięki wygranej zespół prowadzony przez Bartłomieja Surowieckiego zachował kontakt z czołówką. Anilana niezmiennie plasuje się na trzecim miejscu.

TKF ITS Anilana Rakszawa - SMS Neobus Niebylec 2:3
(23:25, 25:17, 25:20, 23:25, 12:15)

Po ponad dwugodzinnym boju Czarni Oleszyce mogli unieść ręce w geście triumfu. Akademicy z Rzeszowa postawili rywalom twardy opór, ale musieli zadowolić tylko jednym punktem. Czarni mogli w tym meczu liczyć na licznie zgromadzoną publiczność, która entuzjastycznie reagowała na poczynania swoich podopiecznych.

SSPS PBS Czarni Oleszyce - AZS UR Rzeszów 3:2
(25:19, 17:25, 25:19, 17:25, 15:13)

W „tęczowych derbach” lepsi okazali się siatkarze z Sędziszowa Małopolskiego, którzy niewątpliwie są rewelacją rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Przyjezdni tylko w drugiej partii zdołali przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Pozostałe sety padły łupem gospodarzy. Sędziszowianie są nadal wiceliderem, natomiast ekipa z Żołyni spadła na ósmą pozycje w tabeli.

UKS Tęcza Sędziszów Młp. - UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia 3:1
(25:22, 23:25, 25:16, 25:23)