AppGo nie zwalnia tempa! Kolejne trzy punkty na koncie beniaminka!
Utworzono: 2015-11-13 22:35:03 - Autor: Bartłomiej Kiełbasa

AppGo II LO Rzeszów zmierzyło się w sobotę, 7 listopada 2015r. z zespołem SSPS PBS Czarnych Oleszyce. Mecze tych drużyn zawsze dostarczały wiele emocji, a przekonali się o tym kibice oglądający starcie tych drużyn w poprzednim sezonie, kiedy rywalizowały one jeszcze play-offach IV ligi. Emocji nie zabrakło i tym razem.

Pierwszy set był - nie przebierając w słowach - tragiczny w wykonaniu drużyny z Rzeszowa. Oleszyce dominowały na boisku od początku do końca. Zbyt dużo zepsutych zagrywek po stronie gospodarzy oraz nieskuteczność w ataku przyczyniła się do takiego, a nie innego wyniku. Drużyna Michała Gontarza konsekwentnie utrzymywała wypracowane wcześniej prowadzenie i wygrała premierową odsłonę bardzo wysoko - do 17.

W drugim secie AppGo zabrało się do roboty i mimo tego, że przez pewien okres gry odstawało od przyjezdnych na dwa punkty (8:6, 10:8) to niedługo potem na tablicy wyników widniał już remis (13:13). Duży udział miało w tym wprowadzenie na plac gry Tomasza Borowca oraz Rafała Modliszewskiego, którzy kończyli wszystkie swoje ataki, a pierwszy z nich - jak na prawdziwego środkowego przystało - dołożył dwa bloki punktowe. Od stanu 16:16 rzeszowianie konsekwentnie punktowali przeciwników, a wypracowaną przewagę (22:17) utrzymali już do końca.

Trzecia partia była równie zacięta jak poprzednia. Swoją koncertową grę kontynuował Tomasz Borowiec, na skrzydle swoje piłki kończył Marcin Trojan. Pierwszą większą przewagę drużyna z Rzeszowa uzyskała przy stanie 17:13. Zdecydowanie poprawiła ona przyjęcie i skuteczność w porównaniu do pierwszego seta. Przyjezdni walczyli dzielnie, ale mimo to nie dali rady zwyciężyć w trzeciej części meczu. Warto wspomnieć, że kibice zarówno Czarnych jak i AppGo stworzyli na sali meczową atmosferę i gorąco dopingowali swoje drużyny. To rzeszowianie utrzymali prowadzenie i zwyciężyli tą partię do 21.

Czwarty set przebiegał - jak widać po wyniku końcowym - pod dyktando gospodarzy, jednak mimo to drużyna z Oleszyc do pewnego czasu stawiała zajadły opór. Dopiero przy stanie 13:13 AppGo udało się odskoczyć na cztery punkty. Następnie powoli zmierzali w stronę końca seta i meczu raz po raz wchodząc w boisko przeciwników, a w konsekwencji wygrali ostatnią partię w takim samym stosunku w jakim przegrali pierwszą.

Drużyna z Rzeszowa po tej kolejce niezmiennie zajmuje fotel lidera, zaś po piętach depcze im Głogovia Głogów Małpolski, która w tej kolejce pokonała ekipę z Jasła zdobywając trzy punkty. W następnej turze spotkań AppGo czeka kolejny daleki wyjazd, gdyż zmierzą się oni ze Spartakusem Adamówka, a wicelider podejmie na własnym boisku KU AZS UR Rzeszów.