AppGo II LO Rzeszów kontynuuje zwycięską passę.
Utworzono: 2015-10-29 23:36:13 - Autor: Bartłomiej Kiełbasa

AppGo II LO Rzeszów kontynuuje zwycięską passę.

24 października w Radymnie odbyło się spotkanie pomiędzy liderem III ligi - AppGo II LO Rzeszów, a zespołem okupującym środek tabeli - TKS Żagiel Radymno. Podopieczni Macieja Lesia uporali się z gospodarzami w trzech setach i umocnili się na pozycji lidera podkarpackiej III ligi.

Początek sobotniego meczu między AppGo II LO Rzeszów, a TKS Żaglem Radymno zapowiadał ciężką walkę i właśnie taka była, ale to obecny lider trzeciej ligi wrócił do Rzeszowa na tarczy i umocnił swoją pozycję w tabeli. Mecz był wyrównany, momentami nawet to Radymno odskakiwało na kilka punktów, ale przyjezdni nie odpuszczali. Pierwsze skrzypce w zespole gospodarzy odgrywał Marcin Pachowicz, do którego wędrowała zdecydowana większość piłek.  W zespole znajdującym się na pierwszym miejscu w tabeli, kontuzjowanego Rafała Modliszewskiego na pozycji atakującego zastąpił Karol Pomykała, któremu wejście w mecz zajęło trochę czasu, ale kiedy już to zrobił, grał bardzo dobrze i kończył większość piłek, które dostawał. Przyjęcie w zespole z Rzeszowa stało na bardzo wysokim poziomie, co pozwalało im na skuteczną grę w ataku. W przechyleniu szali zwycięstwa w pierwszej partii na stronę gości bardzo pomogła im świetna seria zagrywek Tomasza Borowca, który nękał przyjmujących Żagla swoim ostrym flotem. Kiedy środkowy AppGo wszedł na zagrywkę przy wyniku 17:16 dla rzeszowian, tak zszedł z niej przy stanie 22:17 z dwoma asami serwisowymi i znacznym obniżeniem jakości przyjęcia gospodarzy na koncie. Zdobyta przewaga została utrzymana przez drużynę lidera do końca, a partię efektownym blokiem zakończył wyżej wspomniany Pomykała.

Drugi set od początku do końca przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Pierwszy raz znaczącą przewagę uzyskali oni już przy stanie 9:4. Procent pozytywnego przyjęcia stał u nich na bardzo wysokim poziomie. Większość swoich piłek kończył środkowy AppGo – Tomasz Wdowik, a na lewym skrzydle swoje trzy grosze dokładali Marcin Trojan oraz Rafał Koziarz. Rozgrywający rzeszowian – Szymon Soboń - świetnie rozkładał ciężar ataku po równo między swoich zawodników. Jego vis-a-vis, a zarazem kapitan gospodarzy – Michał Smelik, dwoił się i troił, ale jego atakujący zawsze spotykali się ze szczelnym blokiem rzeszowian. Set trwał niedługo ponad kwadrans. Radymno nie mogło znaleźć recepty na świetną grę w ofensywie AppGo. Druga część spotkania zakończyła się wynikiem 25:13 dla gości.

Zwycięstwo drużyny lidera w trzeciej partii nie było zagrożone ani przez chwilę. Od stanu 7:5 dla przyjezdnych utrzymywali oni przewagę, czasem powiększając ją o dwa czy trzy oczka (15:13, 17:14, 20:17). Śmiało można powiedzieć, że kontrolowali grę. Po raz kolejny swoją zagrywką dał się we znaki gospodarzom Tomasz Borowiec. Mecz zakończył zmiennik Marcina Trojana – Rafał Mitka, obijając blok na lewym skrzydle.

AppGo II LO Rzeszów dzięki tej wygranej utrzymało pozycję lidera. Swoje spotkanie wygrała również depcząca im po piętach Głogovia Głogów Małpolski, pokonując na własnym parkiecie STS Klimę Błażowa 3:1. Następna kolejka spotkań zostanie rozegrana 7 listopada. Lider na własnym parkiecie podejmie SSPS Czarnych Oleszyce, z którymi w poprzednim sezonie zacięcie walczył o mistrzostwo IV ligi, zaś wicelidera czeka daleki wyjazd na spotkanie z okupującym przedostatnie miejsce w tabeli MKSem MOSiR Jasło. Emocji w tych spotkaniach nie zabraknie na pewno!  

Rozgrywki 2020/2021
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas