Utworzono: 2014-05-18 16:50:32

Zwycięstwa Karpat i Wisłoka

Początek rundy rewanżowej II ligi mężczyzn przyniósł połowiczny sukces podkarpackich zespołów. W meczu rozgrywanym w piątek Błękitni Ropczyce polegli po tie-breaku z Contimaxem Bochnia. W sobotę Wisłok Strzyżów pokonał TSV Mansard Sanok 3:0, natomiast Karpaty Krosno zwyciężyły z MKS-em Andrychów 3:1.

Błękitni Ropczyce sprawili zawód swoim kibicom przegrywając na własnym terenie z niżej notowanym zespołem z Bochni. Ropczyczanie zachowali drugie miejsce w tabeli, ale do lidera tracą już siedem punktów.

W derbach Podkarpacia lepsi okazali się gracze Wisłoka Strzyżów, którzy w trzech setach pokonali outsidera z Sanoka. Zawodnicy Piotra Podpory po raz kolejny udowodnili, że powalczą o awans do fazy play-off, natomiast gracze beniaminka punktów będą musieli poszukać w kolejnych spotkaniach, póki co nadal okupują ostatnią pozycję.

Pierwsze dwie odsłony pojedynku Karpat Krosno z MKS-em Andrychów należały do gospodarzy, w kolejnej partii lepsi okazali się goście i zachowali nadzieje na korzystny wynik. W czwartym secie krośnianie przegrywali już 21:23, by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zainkasować komplet punktów.

Wyniki:

Błękitni Ropczyce – Contimax MOSiR Bochnia 2:3 (24:26, 25:20, 20:25, 29:27, 14:16)
Wisłok Strzyżów – TSV Mansard Sanok 3:0 (26:24, 25:19, 25:21)
Karpaty Krosno – MKS Andrychów 3:1 (25:23, 25:17, 27:29, 28:26)

Poniżej zdjęcia z meczu Wisłok Strzyżów - Mansard Sanok, których autorem jest Tomasz Ciombor - fabrykaslubu.pl