Wygrana siatkarek Szóstki Mielec
Utworzono: 2015-12-01 09:04:03 - Autor: AG

Zawodniczki mieleckiej Szóstki wygrały swoje spotkanie z bezpośrednim sąsiadem w tabeli, zespołem SMS PZPS Szczyrk 3:0 (19, 20, 23)

Mielczanki na początku pierwszej partii oddały inicjatywę drużynie przyjezdnych, przegrywały już 1:7, 12:13.Jednak z każda akcją ich gra wyglądała coraz lepiej. Dobrze prowadziła grę Sylwia Piechota, która umiejętnie wykorzystywała swoje atakujące.   Set pierwszy zakończył autowy blok zespołu Szczyrku. Od początku drugiego seta dominował UKS  5:2, 11:4, 20:15 24:18 . Drugą partię zakończyła mocnym atakiem Natalia Murdza.Trzeci i jak się okazało ostatni set przysporzył wielu emocji. Mielczanki przegrywały 5:4, 8:4,  11:6. Wówczas Szóstka zerwała się do gry , odrabiając straty i po chwili na tablicy widniał wynik 13:13. Katarzyna Półchłopek zdobywała dla UKS-u cenne punkty mocnym atakiem lub przemyślaną kiwką. Swoje punkty dołożyła Aleksandra Szymańska zagrywką, z której przyjęciem SMS Szczyrk miał duże problemy.Mielecki zespół prowadził już 22:18, wydawało się , że zakończą  bez problemów tego seta, jednak nic bardziej mylnego.  SMS zaczął zdobywać punkty i zrobiło sie 24:23.  Mocnym atakiem z drugiej linii zakończyła bardzo skuteczna w tym meczu Natalia Murdza.

Trener Roman Murdza podkreślił wysoką skuteczność naszego zespołu w ataku, przy bloku jednym z najwyższych w lidze.

Po tygodniowej absencji na treningach, spowodowanej chorobą nie w pełni sił była Wiktoria Murdza  podstawowa libero mieleckiej Szóstki, ale miałem  do dyspozycji Jagodę Kardyś. "Jagódka" ze swej roli wywiązała się bardzo dobrze, skutecznie broniąc i poprawnie przyjmując zagrywkę-powiedział Roman Murdza