Wygrana Błekitnych
Utworzono: 2014-05-18 17:04:56

Błękitni na własnym parkiecie pokonali Hutnik Dobry Wynik Kraków 3:0. Teraz czekamy na mecze Półfinałowe rozgrywek o I ligę, które prawdopodobnie zostaną rozegrane w Ropczycach. Rywalami naszej drużyny będą PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, Aluron Warta Zawiercie i TS Volley Rybnik.

Trener Michał Betleja dał odpocząć kilku swoim podstawowym zawodnikom, m.in. naszemu kapitanowi Mateuszowi Sroce, czy Tomkowi Kusiorowi oraz Kamilowi Waszczukowi i dał szansę gry młodemu Marcinowi Białorudzkiemu, Kamilowi Kwietniowi i kolejnemu młodzianowi w naszej drużynie czyli Kubie Andreasikowi, toteż dlatego na początku pierwszej partii ekipa Hutnika uzyskała kilkupunktowe prowadzenia, które pewnie utrzymywali do stanu 15:17. Nic nie wskazywało na to, że Błękitnym uda się odrobić straty i wygrać pierwszego seta. Jednak nasz team wziął się ostro do pracy i silną zagrywką i dobrą grą w obronie zdołał dogonić ekipę gości ostatecznie zwyciężająć w pierwszej partii 25:23.

Drugi set Błękitni rozpoczęli od serii świetnych zagrywek, które przyniosły im prowadzenie 8:5. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając dogonić się rywalom. Drugi set okazał się partią, w której Błękitnym zaczęła "siadać" zagrywka. Kilka mocnych zagrywek w wykonaniu Przemysława Brylińskiego i Pawła Rusina sprawiło, że mogliśmy spokojnie czekać na koniec seta. Jednak w końcówce seta to Hutnik zaczął zagrywać, doprowadzając do częściowego odrobienia strat. Na tablicy wyników widniał wynik 24:22 dla KS-u, wtedy o przerwę poprosił Michał Betleja. Po kilku cennych radach ekipy weszły na boisko. Drugą partię skutecznym atakiem z lewego skrzydła zakończył Tomasz Kotyla.

W trzeciej partii przyjezdni nie mieli nic do powiedzenia. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg ostatniej odsłony spotkania. Wysoka skuteczność w ataku, przyjęcie na dobrym poziomie i odrzucająca zagrywka dały wymierny efekt i Błękitni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu. Trzeci set i cały mecz efektownym atakiem ze środka zakończył Przemysław Bryliński.

KS Błękitni Ropczyce: M.Białorudzki, P.Rusin, P.Bryliński, G.Barczuk, T.Kotyla, K.Kwiecień, J.Andreasik (L), oraz M.Sroka (K), M.Dobrzyński, K.Waszczuk, P.Grendysa

KS Błękitni Ropczyce - Hutnik Dobry Wynik Kraków 3:0 (25:23, 25:22, 25:19)