Wisłok Strzyżów z pucharem Wójta Gminy Niebylec
Utworzono: 2014-09-15 01:11:08 - Autor: Patryk Polek

II-ligowy Wisłok Strzyżów zwyciężył w sobotnim turnieju o Puchar Wójta Gminy Niebylec. Strzyżowianie w pokonanym polu pozostawili trzy III-ligowe drużyny.

Tegoroczna edycja turnieju, podobnie jak i poprzednia, zgromadziła na starcie bardzo mocną obsadę. Oprócz gospodarzy imprezy w Niebylcu zjawiły się: II-ligowy Wisłok Strzyżów, mistrz III ligi - Tęcza Sędziszów Młp., oraz wicemistrz III ligi - Głogovia Głogów Młp. Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.

Turniej z kompletem zwycięstw zakończył Wisłok Strzyżów, który stracił tego dnia tylko jednego seta, w starciu z Neobusem Raf-Mar Niebylec. Gospodarze turnieju napędzili stracha ekipie występującej na drugoligowych parkietach, ale ostatecznie zwycięstwo padło łupem drużynie prowadzonej przez Tomasza Kamudę.

Druga lokata przypadła sędziszowskiej Tęczy. Aktualni mistrzowie III ligi zaprezentowali nowe zestawienie, które prezentowało się bardzo dobrze. Sędziszowianie pokonali zespół z Niebylca i Głogowa, a ulegli jedynie Wisłokowi Strzyżów.

Neobus Raf-Mar Niebylec pokonał zaś Głogovię 2:0 oraz urwał seta strzyżowianom, co pozwoliło podopiecznym trenera Surowieckiego zająć trzecią pozycję w zawodach. Ostatnie miejsce przypadło w udziale Głogovii, która przegrała wszystkie sety, ale w kilku setach zaprezentowała ciekawą siatkówkę.

W ostatnim pojedynku zawodów pomiędzy gospodarzami a sędziszowską Tęczą kontuzji nabawił się zawodnik Neobusu, Dawid Jakóbski. 18-latek niefortunnie wylądował po bloku, czego efektem był bardzo groźny uraz kolana. Dawidowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Sędzią Głównym turnieju był Mariusz Gadzina, arbiter PlusLigi ze Strzyżowa.

Nagrody dla zespołów ufundował Wójt Gminy Niebylec Zbigniew Korab, a catering zapewniła restauracja Bistro Break. Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez sportowych w Gminie Niebylec.

Wyniki:

Głogów – Sędziszów 0:2 (22:25, 13:25)

Strzyżów – Niebylec 2:1 (26:24, 24:26, 15:9)

Składy:

Wisłok Strzyżów: Jakub Filip (kapitan), Bartosz Soja, Marcin Mielak, Konrad Litak, Michał Makowiec, Piotr Kochan, Jakub Opoń (libero), Tomasz Zając, Krzysztof Pamuła, Szymon Wąsowicz, Maciej Cebula, Michał Stodolak; trener Tomasz Kamuda

Tęcza Sędziszów Młp.: Patryk Polek (kapitan), Michał Bilski, Wojciech Rusin, Artur Kowalik, Damian Kubas, Piotr Groszek, Patryk Grendysa, Michał Mich, Marek Samolewicz (libero);  trener Piotr Wiktor

Neobus Raf-Mar Niebylec: Michał Środa (kapitan), Piotr Depa, Grzegorz Denega, Dawid Jakóbski, Tomasz Podulka, Marcin Środa, Konrad Machnica (libero), Kacper Paszek, Marek Znamirowski, Mateusz Szaro, Andrzej Wielgosz, Kamil Jasiewicz, Mateusz Wójcik, Michał Zając (II libero); trener Bartłomiej Surowiecki

Głogovia Głogów Młp.: Maciej Madej (kapitan), Kamil Kalandyk, Tomasz Środa, Michał Kazała, Paweł Dziadosz, Mateusz Gaweł, Przemysław Kozub (libero), Sławomir Lasota, Arkadiusz Czerwiński; trener grający Tomasz Jendryassek