Akdemickie Mistrzostwa Polski Rzeszów 2019
Utworzono: 2019-05-12 23:14:35

Akdemickie Mistrzostwa Polski Rzeszów 2019

W dnia od 9 do 12 maja w Rzeszowie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

W AMP-ach, których organizatorami była Politechnika Rzeszowska (rozgrywki  żeńskie) i Uniwersytet Rzeszowski (rozgrywki męskie)  uczestniczyło 16 drużyn męskich i 16 drużyń żeńskich, zawody odbywały się na 3 halach: Politechniki Rzeszowskiej (turniej żeński), ROSiR-u Rzeszów (turniej męski) i Uniwersytetu Rzeszowskiego (turniej męski). Podkarpacie w rozgrywkachżeńskich reprezentowały trzy drużyny: AZS Politechnuiki Rzeszowskiej, PWSZ Krosno i PWSTE Jarosław. W turnieju męskim reprezentowały nasz region WSIiZ Rzeszów, PWZS Krosno i UR Rzeszów. Poziom zawodów był wysoki, mecze zacięte, a mecze odbywały się od rana do wieczora. W meczach uczestniczyli zawodnicy z najwyższych polskich lig (PLS i LSK), stąd poziom, zwłaszcza meczów finałowych, był bardzo wysoki.

Wśród kobiet, tytuł Akdemickiego Mistrza Polski, po zaciętej pięciosetowej walce z PWSTE Jarosław, obronił Uniwersytet Opolski. Drugie miejsce zespołu PWSTE Jarosław należy uznać za duży sukces.  Trzecie miejsce wywalczyłą drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Krosna. Serdeczne gratulacje.
Odnotować też należy sukces siatkarek Politechniki Rzeszowskiej, prowadzonych przez trenara Antoniego Domino, które zdobyły złoty medal wśród politechnik.

Wśród mężczyzn tytuł obronili zawodnicy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, w którego składzie zobaczyliśmy takie gwiazdy Plus Ligi jak Mateusz Malinowski i Marcin Waliński z Aluronu Virtu Zawiercie, Bartłomiej Lemański i Mateusz Masłowski z Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Komenda z GKS Katowice oraz Michał Filip i Norbert Huber z Cerradu Czarnych Radom. W meczu finałowym pokonali Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyna 3:1. Trzecie miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego po zwycięstwie nad Uniwersytetem Ekonomicznym z Katowic. Wyniki turnieju 

 

 

 

Rozgrywki 2020/2021
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas