Turniej
Utworzono: 2015-06-01 13:23:41 - Autor: Patryk Polek

Turniej "Siatkówka bez granic" dla Szóstki Mielec

Zespół Szóstki Mielec został zwycięzcą I-go Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Kobiet „Siatkówka bez granic”, który w dniach 30-31 maja rozegrany został w Rzeszowie.

W pierwszej edycji Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Kobiet "Siatkówka bez granic" oprócz gospodyń, drużyny Developresu SkyRes V LO Rzeszów, udział wzięły zespoły Szóstki Mielec, Wisły Kraków i działający przy Związku Polaków na Białorusi, Polski Klub Sportowy Sokół Grodno. Historycznym zwycięzcą premierowej edycji turnieju została drużyna z Mielca. Kolejne miejsca zajęły siatkarki Wisły, Developresu SkyRes oraz Sokoła, które ze względu na odbywające się egzaminy w szkołach przyjechały do Rzeszowa w okrojonym składzie.

Co ciekawe wszystkie sześć meczów rozgrywek zakończyło się wynikami po 3:0. W premierowej potyczcne gospodynie z Rzeszowa pokonały Sokoła Grodno, by w swoim drugim meczu ulec mieleckiej Szóstce. Na zakończenie Developres przegrał z Wisłą Kraków, kończąc zawody na trzecim miejscu. Kwestia pierwszego miejsca rozstrzygnęła się w pojedynku Wisły z Szóstką. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki Romana Murdzy i to one mogły cieszyć się z końcowego triumfu.

Organizatorami turnieju były Klub Sportowy Developres Rzeszów S.A. oraz Miasto Rzeszów. Patronat honorowy nad zawodami objęli Marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz, który dla drużyny Sokoła Grodno ufundował nagrodę w postaci okolicznościowego medalu, oraz Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, który zadbał o pamiątkowe puchary dla uczestników. Statuetki podczas ceremonii zakończenia wręczyli prezes KS Developres, Rafał Mardoń oraz wiceprezes rzeszowskiego klubu, Wiesław Kozieł. 

Organizatorzy turnieju szczególne podziękowania kierują na ręce wiceprezesa Związku Polaków na Białorusi, Marka Zaniewskiego, który przyjął zaproszenie drużyny Sokoła Grodno, a także pani trener Sokoła oraz osobom towarzyszącym. Dziękujemy również za zaproszenie naszego zespołu na turniej w Grodnie.

Nagrody indywidualne:

MVP: Natalia Murdza (Szóstka Mielec)
najlepsza libero: Wiktoria Murdza (Szóstka Mielec)
najlepsza atakująca: Katarzyna Półchłopek (Szóstka Mielec)
najlepsza środkowa: Izabela Filipek (Developres SkyRes V LO Rzeszów)
najlepsza rozgrywająca: Karolina Wyroba (Wisła Kraków)


Wyniki spotkań:
Devekopres SkyRes Rzeszów – Sokół Grodno (Białoruś) 3:0
Wisła Kraków – Szóstka Mielec 0:3
Devekopres SkyRes Rzeszów - Szóstka Mielec 0:3
Sokół Grodno (Białoruś) - Wisła Kraków 0:3
Sokół Grodno (Białoruś) - Szóstka Mielec 0:3
Devekopres SkyRes Rzeszów - Wisła Kraków 0:3  

Klasyfikacja końcowa:
1. Szóstka Mielec
2.Wisła Kraków
3. Developres SkyRes V LO Rzeszów 
4. Sokół Grodno (Białoruś)

Rozgrywki 2020/2021
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas