Utworzono: 2014-05-18 17:00:25

Wisłok Strzyżów pnie się w górę

Drugoligowcy rozegrali drugą kolejkę spotkań w drugiej fazie rozgrywek. W grupie walczącej o miejsca 1-5 Karpaty Krosno pewnie pokonały u siebie wicelidera z Ropczyc 3:1. Na własnym parkiecie zwyciężył również Wisłok Strzyżów, który podejmował zespół Energetyka Jaworzno.

W Krośnie liderujące Karpaty podejmowały drugich w tabeli Błękitnych Ropczyce. Pierwsze dwa sety bardzo łatwo padły łupem gospodarzy. Krośnianie wygrali kolejno do 18 i 14, co pozwoliło im ze spokojem podejść do kolejnej batalii. Ta padła jednak łupem przyjezdnych, którzy szybko objęli prowadzenie i dowieźli je do końca. Obraz gry w czwartym secie łudząco przypominał początek meczu. Gospodarze dominowali nad rywalami w każdym elemencie i przypieczętowali swoje zwycięstwo. Karpaty umocniły się na pozycji lidera, natomiast Błękitni spadli na trzecią pozycję w tabeli.

Karpaty Krosno – Błękitni Ropczyce 3:1
(25:18, 25:14, 22:25, 25:17)

Sporą dawkę emocji zaaplikowali swoim fanom siatkarze ze Strzyżowa. Premierowa odsłona pojedynku Wisłoka z Energetykiem Jaworzno zakończyła się dopiero, gdy na tablicy widniał wynik 30:28. Kolejna partia to również dobra gra gospodarzy, którzy po dwóch setach prowadzili już 2:0. Energetyk przełamał się trzeciej odsłonie, wygrywając ją łatwo do 18. Porażka nie podłamała strzyżowian, bowiem do czwartego seta podeszli z dużym spokojem, co w konsekwencji dało im zwycięstwo do 22. Dzięki temu Wisłok awansował na drugą pozycję w tabeli, mimo iż rozpoczynał drugą rundę z zerowym dorobkiem punktowym.

Wisłok Strzyżów – Energetyk Jaworzno 3:1
(30:28, 25:20, 18:25, 25:22)