Utworzono: 2014-05-18 16:41:22

Wisłok Strzyżów górą w Sanoku

Nie udała się sanoczanom inauguracja sezonu we własnej hali. TSV Mansard uległ 0:3 Wisłokowi Strzyżów w meczu 1. kolejki grupy szóstej II ligi mężczyzn. Beniaminek mimo ambitnej postawy musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Na tablicy wyników prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Strzyżowianie choć nie ustrzegli się kilku błędów w przyjęciu zdołali przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Bliźniaczo podobny był początek drugiej odsłony. Znów sporo było walki z obu stron. W końcowej fazie seta Wisłok odskoczył na cztery oczka, ale szybko stracił wypracowaną przewagę. Końcówka należała jednak do podopiecznych Piotra Podpory, którzy wykorzystali problemy gospodarzy w przyjęciu zagrywki.

Trzecia partia to już dominacja zespołu ze Strzyżowa. Idealnie funkcjonował blok Wisłoka, a miejscowi mieli spore problemy w odbiorze zagrywki. Nie do zatrzymania na środku był Mateusz Armata. Rozbici sanoczanie zdołali ugrać w tym secie 13 punktów.

– Zapłaciliśmy frycowe, wyszedł brak doświadczenia niektórych zawodników. Popełnialiśmy dużo własnych błędów, ale jestem zadowolony z gry zespołu na siatce – powiedział po meczu Maciej Wiśniowski, trener sanoczan.

– Zagraliśmy dobre spotkanie. Początkowo mieliśmy problemy z przyjęciem zagrywki, ale w dalszej fazie meczu pokazaliśmy się dobrej strony, szczególnie jeśli chodzi o blok – podsumował Tomasz Zając, kierownik drużyny ze Strzyżowa.

TSV Mansard Sanok – Wisłok Strzyżów 0:3
(23:25, 21:25, 13:25)

Sanok: Środa, Chudziak, Kochan, Włodarczyk, Golonka, Mańko, T.Sokołowski (L) oraz Wesołowski, P.Sokołowski, Hnat

Strzyżów: Podpora, Armata, Goryl, Przystaś, Soja, Litak, Opoń (L) oraz Krzysiak, Cebula, Zygmunt.