Utworzono: 2014-05-18 16:48:58

Wisłok sprawił niespodziankę

Podkarpaccy drugoligowcy udanie zakończyli 8. kolejkę spotkań. Największe brawa należą się zawodnikom Wisłoka Strzyżów, którzy wywieźli dwa punkty z Krakowa. Pewne zwycięstwa odniosły drużyny zajmujące dwie czołowe lokaty – Karpaty Krosno i Błękitni Ropczyce.

Wisłok przegrywał już 1:2 w spotkaniu z Hutnikiem Kraków, ale zdołał wyszarpać zwycięstwo. Pewnie wygrana czwarta odsłona sprawiła, że zespół Piotra Podpory wszedł w tie-breaka z wysoko podniesioną głową. To przełożyło się na cenne zwycięstwo strzyżowian.

Hutnik DW Kraków - Wisłok Strzyżów 2:3 (25:21, 18:25, 25:20, 16:25, 10:15)

------------------------------------------

Siatkarze Contimaxu Bochnia postawili wysoko poprzeczkę liderowi. Karpaty łatwo wygrały pierwszą odsłonę, ale kolejna niespodziewanie padła łupem miejscowych. Taki obrót spraw wprowadził w grę krośnian wiele nerwów, po zaciętej końcówce trzecia partia należała do graczy z Podkarpacia. Czwarty set to już zdecydowane zwycięstwo Karpat.

Contimax MOSiR Bochnia - Karpaty Krosno 1:3 (20:25, 25:20, 23:25, 18:25)

Błękitni zdeklasowali przeciwników ze Skarżyska-Kamiennej. Przyjezdni tylko na początku każdego seta dotrzymywali kroku wiceliderowi, potem ropczyczanie uruchamiali mocną zagrywkę, którą rozbijali zdecydowanie słabiej dysponowanych rywali.

Błękitni Ropczyce - STS Skarżysko-Kamienna 3:0 (25:15, 25:19, 25:15)