Utworzono: 2014-05-18 16:59:33

Wisłok lepszy w derbach

Druga faza rozgrywek gr. IV drugiej ligi mężczyzn rozpoczęła się od niespodzianki. Zawodnicy Wisłoka Strzyżów udowodnili, że pojedynki derbowe rządzą się swoimi prawami i pokonali na wyjeździe Błękitnych Ropczyce 3:1. Gospodarze tylko w trzeciej partii zdołali przeciwstawić się strzyżowianom.

W pierwszym secie kibice w Ropczycach byli świadkami sporej walki, która zakończyła się na korzyść gości. Wisłok wygrał premierową odsłonę 25:23, ale swój cały potencjał zaprezentował dopiero w kolejnej partii, w której pozwolił Błękitnym ugrać tylko 18 oczek.

Wydawało się, że strzyżowianie już w trzecim secie postawią kropkę nad „i”. Tak się jednak nie stało. Błękitni zdołali odwrócić losy meczu i po zaciętej batalii wygrali do 21. W następnej odsłonie Wisłok powrócił do dobrej gry z początku spotkania i łatwo zwyciężył 25:17.

O zwycięstwie strzyżowian przesądziła lepsza gra w bloku i obronie. Liderem Wisłoka już tradycyjnie był atakujący Bartosz Soja.

Błękitni Ropczyce – Wisłok Strzyżów 1:3
(23:25, 18:25, 25:21, 17:25)

Karpaty Krosno, grające w grupie walczącej o awans, w pierwszej kolejce pauzowały.  Grupa walcząca o utrzymanie, w której znajduje się Mansardu Sanok, rozpocznie zmagania już za tydzień.