Utworzono: 2014-05-19 17:18:56

Udana inauguracja młodej Resovii

Od trzysetowego spotkania siatkarze Asseco Resovii rozpoczęli nowy sezon Młodej Ligi. Podopieczni Jacka Podpory pokonali zespół BBTS ATH Bielsko-Biała, w setach do 18, 23 i 18. Mecz rozgrywany był w Hali Podpromie i zgromadził na trybunach blisko 200 widzów.

Młodzi rzeszowianie udanie rozpoczęli set otwarcia. Po kąśliwych zagrywkach Bartłomieja Mordyla wyszli na prowadzenie 12:7. W dalszej części seta przewaga sukcesywnie rosła. Przy wyniku 15:8 dla gospodarzy o czas poprosił trener BBTS-u Paweł Gradowski. Szkoleniowiec Resovii zdecydował się w tym secie na zastosowanie podwójnej zmiany. Na boisku w miejsce Kędzierskiego i Szalachy pojawili się Wiczkowski i Gąsior. Ten ostatni zakończył partię udanym atakiem z prawego skrzydła.

Drugi set Resoviacy rozpoczęli bardzo nerwowo, popełniając przez to kilka błędów w przyjęciu. Skrzętnie wykorzystali to przyjezdni, którzy wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie 9:7. Wtedy to o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Podpora. Przyniosła ona zamierzony cel, ponieważ chwilę później rzeszowianie prowadzili już 13:10, a szkoleniowiec gości musiał skorzystać z przerwy na żadanie. Do końca drugiej odsłony gracze Asseco Resovii utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Taka przewaga utrzymywała się do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:23.

W kolejnej odsłonie rzeszowianie zagrali już dużo bardziej skutecznie niż w poprzednich, czego efektem było prowadzenie 7:4. Bezpieczna przewaga pozwoliła trenerowi gospodarzy na wprowadzenie na plac zawodników rezerwowych. Drużyna z Rzeszowa zachowała jakość gry, a przyjezdnym przytrafiały się proste błędy. To pozwoliło graczom z Podkarpacia zakończyć mecz w trzech setach.

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0
(25:18, 25:23, 25:18)

Resovia: Kędzierski, Jakubek, Szalacha, Pałka, Mordyl, Kania, Masłowski (L) oraz Wiczkowski, Gąsior, Filip, Depowski i Dudziński.

BBTS: Marek, Siek, Ogrodniczuk, Broncel, Słomka, Smolana, Laszczak (L) oraz Dobija, Czapla, Bęben, Mierzeński