PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów najlepsza po fazie zasadniczej
Utworzono: 2015-02-22 20:33:47 - Autor: Patryk Polek

PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów najlepsza po fazie zasadniczej

Czterech setów potrzebowali zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów, by pokonać Skrę Bełchatów w pojedynku ostatniej kolejki fazy zasadniczej. Hit nie zawiódł oczekiwań kibiców - mecz stał na bardzo wysokim poziomie.

- Kluczem do zwycięstwa we wczorajszym spotkaniu było to nad czym pracujemy od początku sezonu i wydaje mi się, że wreszcie się nauczyliśmy utrzymywać stabilną formę przez cały mecz. Do tej pory bardzo często wyglądało to w ten sposób, iż graliśmy z przeciwnikiem prawie zawsze punkt za punkt i w końcówce trzeba się było podwójnie starać by nie stracić seta. Wczoraj wszystko „grało" od pierwszej piłki. Podeszliśmy do tego meczu bardzo skoncentrowani i powoli i sukcesywnie staraliśmy się rozbić przeciwnika, co się koniec końców udało, gdyż czwartego seta wygraliśmy bardzo znacznie - mówił na łamach Strefy Siatkówki amerykański środkowy Resovii, Russell Holmes.

Rzeszowianie dzięki wygranej zapewnili sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej i w I rundzie fazy play-off zmierzą się z Czarnymi Radom.

MVP: Fabian Drzyzga

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:1 
(23:25, 37:35, 25:23, 25:15)

Składy zespołów:
Resovia: Nowakowski (14), Ivović (21), Schoeps (21), Drzyzga (3), Penczew (17), Dryja (6), Ignaczak (libero) oraz Lotman, Buszek i Holmes
Skra: Lisinac (7), Wlazły (8), Conte (15), Wrona (9), Uriarte (2), Marechal (14), Piechocki (libero), Tille (libero) oraz Kłos (6), Winiarski (1), Włodarczyk (1) i Brdjović

Zostań sędzią siatkówki

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas