Liga Mistrzów: Resovia pokonała Niemców, czas na Lokomtiw Nowosybirsk
Utworzono: 2015-02-19 19:12:54 - Autor: Patryk Polek

Liga Mistrzów: Resovia pokonała Niemców, czas na Lokomtiw Nowosybirsk

Asseco Resovia Rzeszów pokonała w meczu rewanżowym VfB Friedrichshafen 3:1 i awansowała do II rundy fazy play-off. Podopieczni Andrzeja Kowala o awans do Final Four zmierzą się z rosyjskim Lokomotiwem Nowosybirsk.

Rzeszowianie tylko w trzeciej partii pozwolili "ugryźć" się rywalom. W trzech pozostałych setach dzielili i rządzili na boisku, pewnie wygrywając 3:1. 

- Wiedzieliśmy, że to nie jest łatwy rywal i na pewno nie zlekceważyliśmy drużyny niemieckiej. Trzeci set pokazał, że rywale potrafią bardzo dobrze grać na wyjeździe. Cieszymy się z awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Taki był cel i został on zrealizowany. Teraz skupiamy się już na kolejnym spotkaniu - mówił po meczu Rafał Buszek, przyjmujący wicemistrzów Polski. - Na pewno jest to drużyna do przejścia, jednak musimy zagrać na maksa w każdym elemencie. Przede wszystkim w Rosji, ale również tutaj, na Podpromiu, czeka nas bardzo ciężki bój. Pamiętajmy o tym, że jeżeli marzymy o Final Four Ligi Mistrzów, to nie możemy wygrywać tylko z rywalami teoretycznie słabszymi czy z naszej półki, ale również z przeciwnikami, którzy są faworytami dwumeczu - podkreślał Rafał Buszek.

Już w sobotę rzeszowianie w hicie ostatnie kolejki podejmą Skrę Bełchatów. Będzie to pojedynek o pierwsze miejsce w tabeli i ominięcie ZAKSY w I rundzie play-off PlusLigi. - Oczekujemy ciężkiego spotkania, wiemy w jakiej dyspozycji są bełchatowianie. Na pewno będzie to twardy bój o każdą piłkę. Zobaczymy jak on się potoczy.Oby szczęśliwie dla nas - mówił Buszek. Początek meczu w sobotę o 14:45.

Asseco Resovia Rzeszów - VfB Friedrichshafen 3:1 
(25:18, 25:16, 22:25, 25:17)

Składy zespołów: 
Resovia: Drzyzga (4), Ivović (12), Nowakowski (6), Schoeps (16), Penczew (6), Holmes (11), Ignaczak (libero) oraz Buszek (5), Konarski i Lotman
VfB: Tischer (5), Geiler (1), Gauna (15), Gontariu (4), van Garderen (6), Gunthoer (3), Grebennikow (libero) oraz Reichert (8), Finger (9), Vogel (6) i  Gergye

Zostań sędzią siatkówki

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas